Leczenie chorób przyzębia
paradontoza

ilustracja paradentozy

 

Paradontoza to choroba, na którą cierpi ponad 10% ludności na świecie. W Polsce odsetek chorujących jest dużo większy, obejmuje ok. 70% ludności. Choroba pojawia się zwykle ok. 30 roku życia, dotyka częściej mężczyzn niż kobiety. W naszej klinice stomatologicznej dysponujemy lekarzami specjalistamiperiodontologami i chirurgami – z ogromnym doświadczeniem oraz najnowocześniejszym sprzętem medycznym wspierającym skuteczne leczenie chorób przyzębia.

Co powinieneś o tym wiedzieć…

Nie zawsze można określić przyczyny występowania paradontozy, ale najczęściej są to:

 

grafika ilustująca choroby przyzębia

 

Nieregularne lub/i nieprawidłowe czyszczenie zębów prowadzi do tworzenia na powierzchni zęba tzw. kamienia nazębnego. Stanowi on doskonałą powierzchnię do dalszego namnażania się bakterii.

Kamień nazębny kaleczy i uszkadza dziąsła, rozpoczynając ich stan zapalny zwany zapaleniem dziąseł (gingivitis). Objawia się to zaczerwienieniem, obrzękiem i łatwym krwawieniem dziąseł, nawet przy szczotkowaniu.

Nieleczony, długotrwały stan zapalny dziąseł (błon śluzowych), powstały w wyniku działania bakterii i ich toksyn prowadzi do osłabienia włókien łącznotkankowych, które łączą ząb z kością. Następuje obniżenie dziąseł oraz tworzą się kieszonki dziąsłowe. Zniszczenie przyczepu łącznotkankowego zapoczątkowuje proces rozchwiania zębów oraz samoistnego wypadania pojedynczych lub kilku zębów.

Paradontoza leczenie – wstępem do każdej z metod leczenia chorób przyzębia jest bardzo dokładne, profesjonalne usuniecie kamienia nazębnego i osadów.

Zapraszamy do naszego gabinetu – leczenie: choroby przyzębia, Kraków, (paradontoza – Kraków)

Artykuł - leczenie chorób przyzębia