Protezy
na implantach

JESTEŚ ZMĘCZONY WYPADAJĄCĄ PROTEZĄ? Pozwól, że rozwiążemy Twój problem.

Nie jesteś sam – wiedziałeś o tym?

Ponad 240 milionów ludzi na świecie ma częściowe bądź całkowite bezzębie – liczba ta wzrośnie dwukrotnie w ciągu najbliższych 20 lat!
Szacuje się, że w Polsce aż 44% ludzi po 65 roku życia jest bezzębna.

Z każdym rokiem rośnie liczba osób, które dochodzą do wniosku, że implanty dentystyczne są najlepszym sposobem uzupełnienia ich brakujących zębów.

Co powinieneś o tym wiedzieć? Czyli implanty na każdą kieszeń.

budowa implantu

Korzystając z tradycyjnej protezy (całkowitej lub częściowej) codziennie borykasz się z następującymi ograniczeniami:

Twoja szczęka i żuchwa, aby były zdrowe, stymulowane oraz silne, potrzebują wsparcia korzeni zębowych. W wyniku upływu czasu, kość szczęki i żuchwy, która nie jest wspierana przez korzenie zębów, traci wysokość, szerokość i gęstość.

Bezpośrednio po usunięciu wszystkich zębów szczęka i/lub żuchwa jest optymalnej wysokości i szerokości.

szczęka

Po kilku latach noszenia protezy stan szczęki i/lub żuchwy pogarsza się w wyniku ciągłego nacisku w trakcie przeżuwania. Zmiany w wysokości i szerokości kości sprawiają, że proteza słabo przylega.

żuchwa

Dalsze noszenie protezy dentystycznej spowoduje pogarszanie się stanu szczęki i/lub żuchwy oraz osłabi przyleganie protezy, co znacząco wpływa na pogorszenie jakości życia.

żuchwa

Protezy oparte na implantach mogą spowolnić zanik kości, wyeliminują potrzebę ścisłego przylegania i utrzymają Twoje zęby na miejscu (InPlaceTM).

 

Zastanawiasz się pewnie, co to właściwie jest terapia implantologiczna? Postaramy się pokrótce przybliżyć Ci najważniejsze aspekty tego tematu.

Pierwsze odnotowane użycie implantów dentystycznych miało miejsce w 600 r. Zostały one wykorzystane przez starożytnych Majów. Od tego czasu, implanty i cała technologia z nimi związana ciągle ewoluowały. Dzisiaj, implanty dentystyczne są uznawane za najlepsze rozwiązanie protetyczne dla osób, które utraciły swoje zęby.

Implanty to niewielkie tytanowe korzenie, które wprowadza się na stałe w szczękę bądź żuchwę. Z czasem implant integruje się z kością i zachowuje się jak naturalny korzeń zęba.

Terapia implantologiczna jest przeznaczona dla pacjentów, którzy mają braki zębowe. Osoby z kilkoma brakującymi zębami lub z bezzębiem zazwyczaj noszą częściowe bądź całkowite protezy ruchome. Alternatywą dla wyżej wymienionych jest proteza oparta na implantach – idealna metoda leczenia bezzębia. Miliony pacjentów na całym świecie odkryło już zalety tego rozwiązania, które znacznie poprawia jakość życia.

Co to jest proteza utrzymana na implantach?

Proteza ta jest częściowym bądź całkowitym uzupełnieniem braków zębowych, z wykorzystaniem implantów stomatologicznych. Elementy utrzymujące wprowadzone są w protezę i opierając się na implantach zapewniają lepsze wsparcie i stabilizację dla uzupełnionych zębów.

Proteza oparta na implantach i dziąśle: spoczywa bezpośrednio na dziąśle i jest utrzymywana przez Locatory (łączniki) przytwierdzone do implantów wprowadzonych w szczękę i/lub żuchwę. Jest to proteza ruchoma. Łączniki umożliwiają pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

proteza

Proteza oparta na implantach i belce: wykorzystuje element indywidualnie dobranej belki osadzonej na implantach wprowadzonych w szczękę i/lub żuchwę, która łączy się z Locatorami (łącznikami). Jest to proteza ruchoma. Łączniki umożliwiają pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

proteza

Stała proteza utrzymana na implantach jest przymocowana do implantów na stałe za pomocą specjalnych śrub. W przypadku tego rozwiązania, jedynie dentysta będzie mógł zdejmować taką protezę. Higiena wygląda tak samo, jak w przypadku naturalnych zębów.

proteza

Co to jest InPlace™ ?

InPlace™ to wszechstronne rozwiązanie przeznaczone dla protez dentystycznych utrzymanych na implantach. Rozwiązanie to wykorzystuje łączniki (Locatory), które w bezpieczny sposób łączą protezę z implantami. W odróżnieniu od innych łączników, Locator korzysta z unikatowej, opatentowanej technologii, oferując korzyści takie jak:

  • stabilność protezy podczas przeżuwania,
  • możliwość regulowania siły utrzymania protezy oraz samodostosowująca się konstrukcja dla łatwiejszego zakładania i ściągania protezy przy jednoczesnej gwarancji komfortu i bezpieczeństwa,
  • niewielka wysokość łączników sprawia, że po ściągnięciu protezy pacjent dalej czuje się komfortowo.

Zapytaj o protezy InPlaceTM stomatologa, bo mogą okazać się one odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem.

„Jestem taki szczęśliwy! W końcu nie odczuwam bólu ani zakłopotania wywoływanych ruchomą protezą!” – to tylko jeden z wpisów naszego pacjenta, p. M. Jankowskiego, po leczeniu z zastosowaniem protezy wspartej na implantach.

 

1.Jak długo trwa terapia tą metodą?

Czas leczenia i wykorzystane metody są różne dla każdego pacjenta. Po wizycie konsultacyjnej, lekarz przygotowuje indywidualny plan leczenia. Wielu pacjentów, zaraz po zakończeniu terapii mówi wyraźnie, je i przeżuwa z komfortem, jakiego nie mieli od lat.

2.Mam już protezę, czy można ją wykorzystać?

Jedynie Twój lekarz może podjąć taką decyzję. Jednak wielu pacjentów korzysta ze swoich dotychczasowych protez, które zostały dostosowane do funkcjonowania w oparciu o implanty.

3.Czy proteza na implantach umożliwi mi łatwiejsze przeżuwanie i czy zmniejszy się ilość otarć, które mam przy tradycyjnej protezie?

Tak, proteza w jamie ustnej jest stabilniejsza, co sprawia, że przeżuwanie jest bardziej naturalne. Dodatkowo, bezpieczne dopasowanie elementów eliminuje możliwość ocierania protezy o dziąsło, czyli nie ma bolesnych miejsc.

4.Co będę mógł jeść przy zastosowaniu protezy utrzymanej na implantach?

Wszystkie rozwiązania InPlaceTM pozwalają na jedzenie rzeczy, które były nieosiągalne przy korzystaniu z tradycyjnej protezy.

5.Czy będę potrzebować dodatkowych elementów, aby proteza utrzymywała się w miejscu?

Nie, InPlaceTM wykorzystuje łączniki (Locator), które umieszczone są na górze implantu. Elementy utrzymujące wprowadzone są w protezę, nachodzą na łączniki i utrzymują protezę w miejscu (InPlaceTM).

6.Czy zakładanie i ściąganie protezy InPlaceTM jest trudne?

Nie, zakładanie i ściąganie protezy jest proste. W terapii InPlaceTM z wykorzystaniem Locatorów jest możliwość dobrania odpowiedniej siły utrzymania, dostosowanej do potrzeb konkretnego pacjenta.