Protezy
na implantach

JESTEŚ ZMĘCZONY WYPADAJĄCĄ PROTEZĄ? Pozwól, że rozwiążemy Twój problem.

Implanty na każdą kieszeń

KORZYSTAJĄC Z TRADYCYJNEJ PROTEZY (CAŁKOWITEJ LUB CZĘŚCIOWEJ) CODZIENNIE BORYKASZ SIĘ Z NASTĘPUJĄCYMI OGRANICZENIAMI:

Nie jesteś sam – wiedziałeś o tym?

Ponad 240 milionów LUDZI NA ŚWIECIE ma częściowe bądź całkowite bezzębie- liczba ta wzrośnie dwukrotnie w ciągu najbliższych 20 lat!

Szacuje się, że 44% populacji w Polsce, która przekroczyła 65 rok życia, jest bezzębna.

Rośnie liczba osób z bezzębiem, które dochodzą do wniosku, że implanty dentystyczne mogą być najlepszym sposobem uzupełnienia ich brakujących zębów.

Konsekwencje użytkowania protez dentystycznych są oczywiste!

Twoja szczęka i żuchwa, aby były zdrowe, stymulowane oraz silne, potrzebują wsparcia korzeni zębowych. W wyniku upływu czasu, kość szczęki i żuchwy, która nie jest wspierana przez korzenie zębów, traci wysokość, szerokość i gęstość.

Bezpośrednio po usunięciu wszystkich zębów szczęka i/lub żuchwa jest optymalnej wysokości, szerokości.

Po kilku latach noszenia protezy stan szczęki i/lub żuchwy pogarsza się w wyniku ciągłego nacisku w trakcie przeżuwania. Zmiany w wysokości i szerokości kości sprawiają, że proteza słabo przylega.

Dalsze noszenie protezy dentystycznej spowoduje pogarszanie się stanu szczęki i/lub żuchwy oraz osłabi przyleganie protezy, co znacząco wpływa na pogorszenie jakości życia.

Protezy oparte na implantach mogą spowolnić zanik kości, wyeliminują potrzebę ścisłego przylegania i utrzymają Twoje zęby na miejscu (InPlaceTM).

Co to jest terapia implantologiczna?

Pierwsze odnotowane użycie implantów dentystycznych miało miejsce w 600 r. Zostały one wykorzystane przez starożytnych Majów. Od tego czasu, implanty i cała technologia z nimi związana znacznie ewoluowały. Dzisiaj, implanty dentystyczne są uznawane za najlepsze rozwiązanie protetyczne dla osób, które utraciły swoje zęby.

Implanty to niewielkie tytanowe korzenie, które wprowadza się na stałe w szczękę bądź żuchwę. Z czasem implant integruje się z kością i zachowuje się jak naturalny korzeń zęba.

Terapia implantologiczna jest przeznaczona dla pacjentów, którzy mają braki zębowe. Osoby z kilkoma brakującymi zębami lub z bezzębiem, zazwyczaj noszą częściowe bądź całkowite protezy ruchome. Alternatywą dla wyżej wymienionych przypadków jest proteza oparta na implantach- idealna metoda leczenia bezzębia. Miliony pacjentów na całym świecie odkryło zalety tego rozwiązania, które poprawia jakość życia.

Co to jest proteza utrzymana na implantach?

Proteza ta jest częściowym bądź całkowitym uzupełnieniem braków zębowych, z wykorzystaniem implantów stomatologicznych. Elementy utrzymujące wprowadzone są w protezę i opierając się na implantach zapewniają lepsze wsparcie i stabilizację dla uzupełnionych zębów.

Proteza oparta na implantach i dziąśle: spoczywa ona bezpośrednio na dziąśle i jest utrzymywana przez Locatory (łączniki) przytwierdzone do implantów wprowadzonych w szczękę i/lub żuchwę. Jest to proteza ruchoma. Łączniki umożliwiają pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

Proteza oparta na implantach i belce: wykorzystuje ona element indywidualnie dobranej belki osadzonej na implantach wprowadzonych w szczękę i/lub żuchwę, która łączy się z Locatorami (łącznikami). Jest to proteza ruchoma. Łączniki umożliwiają pacjentowi samodzielne i bezpieczne zdejmowanie protezy do codziennej higieny.

Stała proteza utrzymana na implantach jest przymocowana do implantów na stałe za pomocą specjalnych śrub. W przypadku tego rozwiązania jedynie dentysta będzie mógł zdejmować taką protezę. Higiena wygląda tak samo, jak w przypadku naturalnych zębów.

Co to jest InPlaceTM

InPlace™ to wszechstronne rozwiązanie przeznaczone dla protez dentystycznych utrzymanych na implantach. Rozwiązanie to wykorzystuje łączniki Locator, które w bezpieczny sposób łączą protezę z implantami. W odróżnieniu od innych łączników, Locator korzysta z unikatowej, opatentowanej technologii oferując korzyści takie jak:

Mając na uwadze indywidualne potrzeby leczenia, protezy InPlaceTM mogą być rozwiązaniem odpowiednim dla Ciebie.

”Jestem taki szczęśliwy! W końcu nie odczuwam bólu, ani zakłopotania wywołanych ruchomą protezą” – M. JANKOWSKI

Często zadawane pytania

Jak długo trwa terapia tą metodą?

Czas leczenia i wykorzystane metody są różne dla każdego pacjenta. Po wizycie konsultacyjnej, lekarz przygotowuje indywidualny plan leczenia. Wielu pacjentów, zaraz po zakończeniu terapii: mówi wyraźnie, je i przeżuwa z komfortem, jakiego nie mieli od lat.

Mam już protezę, czy można ją wykorzystać?

Jedynie Twój lekarz może podjąć taką decyzję. Jednak wielu pacjentów korzysta ze swoich dotychczasowych protez, które zostały dostosowane do funkcjonowania w oparciu o implanty.

Czy proteza na implantach umożliwi mi łatwiejsze przeżuwanie i czy zmniejszy się ilość otarć, które występują przy tradycyjnej protezie?

Tak, proteza w jamie ustnej jest stabilniejsza, co sprawia, że przeżuwanie jest bardziej naturalne. Dodatkowo, bezpieczne dopasowanie elementów eliminuje możliwość ocierania protezy o dziąsło, czyli nie ma bolesnych miejsc.

Co będę mógł jeść przy zastosowaniu protezy utrzymanej na implantach?

Wszystkie rozwiązania InPlaceTM pozwalają na jedzenie rzeczy, które były nieosiągalne przy korzystaniu z tradycyjnej protezy.

Czy będę potrzebować dodatkowych elementów, aby proteza utrzymywała się w miejscu?

Nie, InPlaceTM wykorzystuje łączniki Locator, które umieszczone są na górze implantu. Elementy utzymujące wprowadzone są w protezę, nachodzą na łączniki i utrzymują protezę w miejscu (InPlaceTM).

Czy zakładnie i ściąganie protezy InPlaceTM jest trudne?

Nie, zakładanie i ściąganie protezy jest proste. W terapii InPlaceTM z wykorzystaniem Locatorów jest możliwość dobrania odpowiedniej siły utrzymania dostosowanej do potrzeb konkretnego pacjenta.