PRACOWNIA
RTG

W celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych do Państwa dyspozycji oddajemy jeden z najlepszych na rynku systemów badań pantomograficznych. Badania pantomograficzne pozwalają na szybki przegląd stanu uzębienia Pacjenta oraz na zaplanowanie leczenia i przedstawienie planu leczenia Pacjentowi. Dzięki stosowanemu systemowi KODAK 9000 3D nowej generacji oferujemy Państwu najwyższe cyfrowe standardy. Wysoka diagnostyczna jakość badań wynika z wysokich kwalifikacji i doświadczenia naszego personelu, a także z innowacyjnych technologicznych rozwiązań Carestream Dental. Cyfrowe badania są wydawane w specjalnym wielofunkcyjnym formacie medycznym z załączoną przeglądarką, a także w powszechnie stosowanych formatach obrazowania.

system KODAK 9000 3D

Technologia 3D wkracza w każdą dziedzinę stomatologii i sukcesywnie staje się coraz bardziej priorytetowym narzędziem diagnostycznym wspomagającym lekarza w procesie leczenia i komunikacji z Pacjentem. Dotychczas tomografie ze względu na wysoka dawkę promieniowania, koszt procedury oraz małą dostępność były wykorzystywane przede wszystkim w leczeniu implantoprotetycznym oraz chirurgii twarzowo-szczękowej.

 

Dzięki pojawieniu się stomatologicznych aparatów tomografii wolumetrycznej (CBCT) dostępność i zastosowanie badań 3D w stomatologii staje się obecnie bardziej powszechna. Dziś stomatologiczne 3D to nie tylko implantologia. Rentgen 3D zębów wykorzystywany jest do diagnostyki torbieli. cyst, ekstrakcji zębów mądrości. Z tego narzędzia często korzystają ortodonci, planując i kontrolując leczenie (mesiodensy, zęby zatrzymane), oraz lekarze wykonujący leczenie endodontyczne.

badanie RTG 3D zębów

Do Państwa dyspozycji oferujemy RTG 3D zębów o jednej z najwyższych rozdzielczości na rynku. Rentgen zębów KODAK 9000 3D wykonuje badania o rozdzielczości od 0,076 mm (76 mikronów). Tego typu badanie 3D celowane (5 cm średnica x 3,7 cm wysokość) nie tylko obciąży Pacjenta niską dawką promieniowania (niższą zazwyczaj nawet od standardowego pantomogramu), ale dzięki wysokiej precyzji pozwoli Państwu na absolutnie pełną diagnostykę stanu rzeczywistego bez konieczności wykonywania dodatkowych badań RTG i zaplanowanie leczenia. Do Państwa dyspozycji jest również tryb rozszerzony badania, obejmujący skan 3D uzębienia pełnej żuchwy lub szczęki Pacjenta.

 

Stomatologiczna tomografia CBCT to nie tylko diagnostyka stanu rzeczywistego dla lekarza. To również bardzo dobre narzędzie komunikacji w relacji lekarz – Pacjent do przedstawienia planu leczenia i rokowań.

Zapraszamy do współpracy gabinety Stomatologiczne

Pracownia jest otwarta w dniach:

Poniedziałek 9.00 – 20.00
Wtorek 9.00 – 20.00
Środa 10.00-20.00
Czwartek 10.00-20.00
Piątek 9.00-20.00

Przykłady zdjęć panoramicznych

zdjęcie zębów panoramiczne

panoramiczne zdjęcie rtg zębów

Przykłady zdjęć cefalometrycznych

zdjęcie cefalometryczne

Przykłady zdjęć 3D – punktowe

zdjęcie rtg 3D zębów - punktowe zdjęcie rtg 3D - punktowe

Przykłady zdjęć 3D – szczęka

zdjęcie 3D - szczęka

Przykłady zdjęć 3D – żuchwa

zdjęcie 3D - żuchwa

Przykłady zdjęć 3D – dziecko

zdjęcie 3D zębów u dziecka