NASZE USŁUGI,
sprawdź ofertę.

Zachowawcze leczenie zębów

Naszym zadaniem jako lekarzy Studia Stomatologii Estetycznej jest – jak sugeruje nazwa – nie tylko uzupełnianie braków zębowych czy odtwarzanie utraconych funkcji żucia i mowy, ale także przywrócenie estetyki – czyli pięknego, naturalnego uśmiechu i rysów twarzy.

Przyjęto w stomatologii, że cztery czynniki mają wpływ na estetykę: ·

 • Zależność kształtu – zęby powinny współgrać z zarysem twarzy, warg i dziąseł; ·
 • Idealne proporcje – oparte na schemacie litery ‚T’; ·
 • Perspektywa i iluzja – pozwalająca na uwypuklenie lub ukrycie pewnych cech anatomicznych. ·
 • Symetria – polegająca na kontrolowaniu wielkości i kształtu obydwu stron twarzy w stosunku do lini środkowej;

Pojęcie estetyki nie zawsze jest w stomatologii jednoznaczne. Nawet śnieżnobiałe, równe zęby nie będą estetyczne jeżeli stanowią tylko oderwany fragment całości, a pozostałe są inne.

Pacjent ma prawo wymagać, aby nikt z jego otoczenia nie zorientował się, że odwiedza on gabinet stomatologiczny. W wielu przypadkach pomocne bywa zdjęcie wykonane przed utratą zębów czy też wnikliwa rozmowa pozwalająca poznać oczekiwania pacjenta.

Dziś możliwości technologiczne i gama produkowanych kolorów jest tak duża, że praktycznie zarówno normalne wypełnienie jak i uzupełnienie protetyczne może i powinno być nie do odróżnienia. Dodatkowo tzw. modyfikatory kolorów pozwalają wykonywać sztuczne osady, naloty oraz pęknięcia szkliwa, a nawet imitować sztuczne wypełnienia.

dojrzała kobieta
uśmiech kobiety, białe zęby

Zarezerwuj wizytę

w naszej klinice stomatologicznej
  Drogi Pacjencie,
  bardzo prosimy o poinformowanie nas o ewentualnej rezygnacji z umówionego terminu wizyty z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.
  W przypadku braku takiej informacji i niestawienia się na wizytę będziemy zmuszeni do naliczenia opłaty w wysokości 50,00 zł za każde zarezerwowane pół godziny. Opłata zostanie pobrana podczas kolejnej wizyty w klinice.
  Trzykrotne nieodwołanie terminu lub odwołane bez zachowania 24 godzinnego czasu wyprzedzenia będzie skutkowało brakiem możliwości wyznaczenia kolejnej wizyty telefonicznie. W takim przypadku Pacjent może ustalić termin wizyty wyłącznie osobiście wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł. Zaliczka zostanie odliczona od najbliższego rachunku. Jeśli Pacjent nie zgłosi się na tak umówiony termin, wpłacona zaliczka przepada.
  Dziękujemy za zrozumienie,
  SE+ Studio Stomatologii Estetycznej