APARATY
Invisalign

Studio Stomatologii Estetycznej posiada autoryzację do wykonywania aparatów ortodontycznych typu Invisalign. Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego.

aparat ortodontyczny

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy z wybitnymi ortodontami w 1997r. Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta. Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów.

aparat invisalign

nakładki invisalign

Dzięki zaawansowanej technologii system Invisalign może być stosowany w leczeniu szeregu przypadków ortodontycznych, takich jak stłoczenia zębów, szparowatość, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, czy przodozgryz które do tej pory leczono za pomocą tradycyjnych aparatów.

efekt przed i po leczeniu ortodontycznym

Leczenie aparatami Invisalign trwa od 9 do 18 miesięcy. Podczas pierwszej wizyty lekarz tworzy plan leczenia jednocześnie opracowując trójwymiarową wizualizację jego efektów, dzięki której można zobaczyć, jak zęby będą przemieszczać się do pożądanej pozycji.

efekt przed i po leczeniu ortodontycznym

Alignery należy nosić przez około 20–22 godzin dziennie, zdejmując je na czas posiłków oraz czyszczenia szczotką i nicią dentystyczną lub na szczególne okazje.

zalety aparatu tradycyjnego i invisalign porównanie

Termin konsultacji należy wcześniej ustalić telefonicznie pod numerem 126332038 lub przez e-mail rejstracja@studiose.med.pl