ESTETYKA
w stomatologii

Naszym zadaniem jako lekarzy Studia Stomatologii Estetycznej jest – jak sugeruje nazwa – nie tylko uzupełnianie braków zębowych czy odtwarzanie utraconych funkcji żucia i mowy, ale także przywrócenie estetyki – czyli pięknego, naturalnego uśmiechu i rysów twarzy.

Przyjęto w stomatologii, że cztery czynniki mają wpływ na estetykę:

ładny uśmiech

Stomatologia estetyczna Kraków

Pojęcie estetyki nie zawsze jest w stomatologii jednoznaczne. Nawet śnieżnobiałe, równe zęby nie będą estetyczne jeżeli stanowią tylko oderwany fragment całości, a pozostałe są inne.

Pacjent ma prawo wymagać, aby nikt z jego otoczenia nie zorientował się, że odwiedza on gabinet stomatologiczny. W wielu przypadkach pomocne bywa zdjęcie wykonane przed utratą zębów czy też wnikliwa rozmowa pozwalająca poznać oczekiwania pacjenta.

Dziś możliwości technologiczne i gama produkowanych kolorów jest tak duża, że praktycznie zarówno normalne wypełnienie jak i uzupełnienie protetyczne może i powinno być nie do odróżnienia. Dodatkowo tzw. modyfikatory kolorów pozwalają wykonywać sztuczne osady, naloty oraz pęknięcia szkliwa, a nawet imitować sztuczne wypełnienia.

NOWY MATERIAŁ DO WYPEŁNIEŃ

Stomatologia estetyczna Kraków - materiał do wypełnień enamelhri

Artykuł dr Justyny Czechowskiej

Stomatologia estetyczna , kosmetyka uśmiechu to dziś bardzo ważny element medycyny estetycznej. Kto z nas nie pragnie perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębów ? „HOLLYWOOD SMILE” ? Dzięki nowoczesnym technikom, doskonałym materiałom, a przede wszystkim wiedzy i zdolności lekarza jesteśmy w stanie Państwu to zapewnić!

Poniżej prezentujemy kilka przypadki pacjentów Studia Stomatologii Estetycznej

Stomatologia estetyczna zaburzenia mineralizacji szkliwa

Zaburzenia mineralizacji szkliwa w okolicy szyjek zębów przednich . W przeciągu kilku godzin usunęliśmy niepełnowartościowe szkliwo i zastąpiliśmy go w sposób idealnie odtwarzający utracone tkanki.

Stomatologia estetyczna wady rozwojowe zębów

Nieprawidłowości w budowie zębów, wady rozwojowe to dość częsty i powszechny problem. U naszej młodej pacjentki wykonaliśmy estetyczne, minimalnie inwazyjne leczenie ( bez szlifowania i niszczenia własnego zęba). Przy pomocy materiału Enamel odtworzyliśmy naturalny, anatomiczny kształt zębów i piękną linię uśmiechu.

Stomatologia estetyczna - nieestetyczna i nieszczelna rekonstrukcja złamanego siekacza górnego

Nieestetyczną i nieszczelną rekonstrukcję złamanego siekacza górnego odbudowaliśmy techniką warstwową a przy okazji zamknięta została przestrzeniń między zębami ( diastema ) , co znacznie poprawiło końcowy efekt estetyczny. Kształt został idealnie dopasowany do zębów sąsiednich.

Stomatologia estetyczna  - korekta linii uśmiechu Design Smile

Delikatna korekta linii uśmiechu Design Smile . Zamknięte zostały przestrzenie między siekaczami, skorygowany kształt zębów, nadbudowane brzegi sieczne. Tak niewielkie zmiany, diametralnie zmieniły efekt końcowy i uszczęśliwiły pacjenta.

HOLYWOOD SMILE, DESIGN SMILE

Nawet drobnymi zmianami jesteśmy w stanie znacznie poprawić i upiększyć uśmiech a tym samym poprawić samopoczucie i dodać pewności siebie.

Nieinwazyjna stomatologia estetyczna Kraków