Rentgen stomatologiczny
i tomograf stomatologiczny
rentgen cefalometryczny

Tomograf stomatologiczny

Stomatologiczna tomografia komputerowa jest najszybszą i bezinwazyjna metodą diagnostyki. W obrazie tomografii komputerowej lekarz otrzymuje rzeczywisty, trójwymiarowy obraz tkanek miękkich, zatok szczękowych oraz zębów, niezbędny do zaplanowania zabiegu lub określenia nieprawidłowości i wykrycia potencjalnych stanów zapalnych u pacjenta. Samo badanie jest całkowicie bezbolesne, trwa kilkadziesiąt sekund , a lekarz otrzymuje perfekcyjny obraz, dzięki któremu może dokładnie określić np. kąt wprowadzenia implantu, prawidłowość przeprowadzenia leczenia kanałowego, drożność zatok szczękowych i wiele innych.

Rentgen stomatologiczny

Cyfrowy rentgen stomatologiczny to sprzęt niezbędny do diagnostyki pacjenta.
W ciągu zaledwie chwili rentgen może wykonać zdjęcie pantomograficzne (panoramiczne) oraz cefalometryczne( boczne). Tego rodzaju zdjęcia są niezastąpione podczas konsultacji protetycznej, ortodontycznej i chirurgicznej.
Zdjęcia RTG wykonywane przez rentgen są potrzebne podczas planowania leczenia stomatologicznego, gdyż widać na nich zęby leczone kanałowo, ewentualne stany zapalne toczące się bez dolegliwości oraz stan kości, co ułatwia zaplanowanie zabiegów, oraz umiejscowienie zębów zatrzymanych, pomocne podczas extrakcji.
Dokładność zdjęcia jest idealna, pacjent otrzymuje je na kliszy fotograficznej lub płycie cd. Dawka promieniowania z rentgena jest minimalna i ta forma diagnostyki jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

Komputery wkraczają szturmem do wszystkich dziedzin życia. Nie pominęły przy tym takich miejsc jak gabinet stomatologiczny. W naszym gabinecie dentystycznym w Krakowie bardzo pomocnym urządzeniem diagnostycznym jest radiografia cyfrowa, czyli radiowizjografia. Współpracuje ono z aparatem RTG i pozwala przy bardzo małej dawce promieniowania (1% normalnej) uzyskać obraz bezpośrednio na ekranie komputera. Zapraszamy do skorzystania z usługi – rentgen stomatologiczny w naszym gabinecie w mieście Kraków.

CYFROWE  ZDJĘCIA O SZEROKIM ZASTOSOWANIU

radiowizjografia

Obraz ten można powiększać robiąc zbliżenia, sprawdzać mineralizację kości, a także kontrolować kilkakrotnie w trakcie trwania zabiegu (np. podczas wprowadzania implantu lub pracy w kanale korzeniowym). Można także obraz z ekranu wydrukować i zastąpić nim tradycyjne zdjęcie RTG.

zdjęcie RTG zębów Zdjęcie zębów wykonane przez rentgen stomatologiczny

Każde zdjęcie daje większą ilość informacji, redukując tym samym ilość ekspozycji niezbędnych do diagnozy.
Rozmiar sensora sprawia, że radiowizjogragfia znajduje szerokie zastosowanie w:

radiografia cyfrowa Zdjęcie rtg zęba

Najbardziej precyzyjny na rynku tomograf komputerowy – dentystyczny.

Dopasowanie położenia ogniska do kształtu twarzy (maksymalnie uproszczona procedura pozycjonowania)

Oddzielny sensor dla każdego rodzaju obrazowania

Najnowsze innowacyjne rozwiązanie technologiczne

Unikalny system autotracingu punktów referencyjnych i automatyczne programy do planowania leczenia

Krótki czas rekonstrukcji 3D, łączenie badań trójwymiarowych tzw. stitching

Zapis badania w formacie DICOM 3.0 i integracja z systemem DICOM

Rentgen posiada oprogramowanie pozwalające na przeglądanie badania 3D i projektowanie zabiegów implantologicznych

Rentgen cefalometryczny

Dzięki unikalnej możliwości łączenia trzech technologii: pantomografii, cefalometrii i obrazowania w trójwymiarze rentgen cefalometryczny System Carestream CS 9000 3D jest doskonałym i kompletnym narzędziem do diagnostyki zewnątrzustnej.

Opracowana w laboratoriach Carestream technologia pojedynczej ekspozycji „One Shot” optymalizuje jakość zdjęcia rtg głównie przez likwidację zniekształceń charakterystycznych dla innych technik. Akwizycja trwa krócej niż sekundę zmniejszając tym samym ryzyko konieczności powtórzenia zdjęcia ze względu na poruszenie się pacjenta.

Rentgen cefalometryczny CS 9000 C oferuje szeroką gamę formatów cefalometrycznych począwszy od zdjęć całej czaszki (30 cm x 30 cm), poprzez standardowe (18 cm x 24 cm), po radiogramy małego pola minimalizujące dawkę promieniowania.

Tomograf dentystyczny – tomograf stomatologiczny

Komputerowy tomograf dentystyczny CS 9000 3D

Tomograf komputerowy CS 9000 3D staje się wszechstronnym tomografem dentystycznym idealnym dla implantologów (symulacja pozycjonowania implantów) i ortodontów (autotracing i automatyczne programy do planowania leczenia). Tomograf posiada regulowaną ogniskową która doskonale pomaga w pozycjonowaniu dostosowując się automatycznie do budowy morfologicznej pacjenta. Wyjątkowo proste, ale w pełni funkcjonalne oprogramowanie tomografu pozwala szybciej i bardziej precyzyjnie postawić diagnozę i opracować plan leczenia.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – rentgen dentystyczny i tomograf stomatologiczny tylko w Studio Stomatologii Estetycznej SE+ w Krakowie.