Blog,
Dla kogo stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna zajmuje się szeroko pojętą estetyka – wyglądem zębów.  Warto wiedzieć, czym zajmuje się stomatologia estetyczna, jakie są najpopularniejsze zabiegi, a także poznać do niej wskazania i przeciwwskazania. 

Czym zajmuje się stomatolog estetyczny?

Stomatolog estetyczny to lekarz dentysta, który zajmuje się kosmetyką zębów oraz ich aspektem estetycznym. Najczęściej z usług stomatologa korzysta się w celach profilaktycznych lub gdy pojawi się jakiś ubytek – wówczas należy udać się do specjalisty w stomatologii zachowawczej. W innych celach pomoże stomatolog estetyczny. Poza bielszymi zębami i bez kamienia nazębnego, również dziąsła i cała jama ustna będą zdrowsze, dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia próchnicy lub innych chorób, wynikających z niewystarczającej higieny. 

Estetyczna stomatologia – najpopularniejsze zabiegi

Estetyka stomatologiczna to szeroki wachlarz usług, mających na celu poprawę walorów estetycznych naszych zębów. Najczęściej wykonywane w gabinetach zabiegi to:

  • bonding zębów – najmodniejszy zabieg estetyki stomatologicznej. Polega on na pokrywaniu zębów cienką warstwą kompozytu, co przywraca im estetyczny wygląd i redukuje przebarwienia oraz inne niedoskonałości. Bonding to także szybka i skuteczna metoda na pęknięte, nierówne lub ukruszone zęby, 
  • wybielanie – kolejny popularny zabieg z dziedziny estetycznej stomatologii to wybielanie. Również nasz gabinet oferuje pacjentom tego rodzaju usługę. O tym, jaki efekt da się uzyskać i o ile odcieni jaśniejsze zęby, jest indywidualną kwestią i zależy m.in. od stanu wyjściowego, 
  • licówki – do stomatologii estetycznej zalicza się także zmianą kształtu uzębienia, a sposobem, by ją uzyskać, są licówki. Licówki to nie tylko opcja dla osób, którym np. złamał się ząb lub też posiadają uzębienie o nieestetycznym kształcie. Można się na nie także zdecydować np. w sytuacji trwałych przebarwień zęba, których nie da się usunąć innymi, dostępnymi sposobami,
  • skaling – polega na usuwaniu kamienia nazębnego. Kamień gromadzi się w tzw. szyjkach zębowych. Jeśli nie będzie on regularnie usuwany, to może doprowadzić do wystąpienia i rozwoju stanu zapalnego dziąseł, próchnicy, a nawet paradontozy, 
  • piaskowanie – polega na usuwaniu z powierzchni zębów osadów z kawy, herbaty, papierosów, a także płytki nazębnej oraz przebarwień. Do piaskowania używa się strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem drobin czyszczących i innych substancji. 

Wskazania do stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna jest polecana każdej osobie, która nie jest zadowolona ze swoich zębów, ich koloru, kształtu oraz poziomu estetycznego. Problemy, jakie leczy stomatologia estetyczna, to m.in. brzydki kształt, przebarwienia, osady, pęknięcia, ukruszenia, różna wysokość zębów. O tym, jaki zabieg zastosować, by uzyskać satysfakcjonujący efekt,  decyduje lekarz podczas konsultacji. Zęby żółkną lub szarzeją nie tylko od kawy, herbaty, czerwonego wina czy papierosów. Inne przyczyny tego stanu rzeczy to postępujący wiek, urazy, choroby lub przyjmowane podczas nich leki, uwarunkowania genetyczne, przedawkowanie fluoru. 

Przeciwwskazania do stomatologii estetycznej

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów z dziedziny stomatologii estetycznej? Jeśli chodzi o wybielanie zębów, to – jeśli lekarz dentysta nie uzna inaczej – zalecany minimalny wiek to ukończone 16 lat. Dlaczego? Zęby nastolatków jeszcze nie są do końca wykształcone, zbytnia na tym etapie ingerencja w ich powierzchnię może je osłabić. Jeśli chodzi o ogólne przeciwwskazania do wszystkich zabiegów zaliczanych do stomatologii estetycznej, to jest to okres ciąży oraz karmienia piersią, a także nadwrażliwość lub alergia na składniki preparatów wykorzystywanych podczas zabiegu. O wszelkich alergiach należy poinformować lekarza podczas wizyty, podobnie jak o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach oraz aktualnie prowadzonych innych kuracjach. 

Stomatologia estetyczna w Krakowie

Pacjentów zainteresowanych zabiegami, takimi jak wybielaniem zębów czy licówki, zachęcamy do sprawdzenia oferty naszej kliniki i do umówienia się na wizytę. Każdy, kto szuka wysokiej jakości usług w zakresie stomatologii estetycznej w Krakowie, trafił pod właściwy adres – Studio Stomatologii Estetycznej SE+ zlokalizowane jest w samym sercu stolicy Małopolski, przy ulicy Batorego. 

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny