Dla kogo stomatologia estetyczna?
2020-12-11

2021-02-02

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów u dentysty czy w domowym zaciszu – co jest skuteczniejsze? Jakie nowoczesne metody wybielania stosujemy w Studiu Stomatologii Estetycznej SE+?

Jak wybielić zęby domowym sposobem?

Na temat tego, jak wybielić zęby domowym sposobem narosło wiele mitów i stereotypów. Producenci proponują coraz to nowsze rozwiązania, które mają sprawić, że nasz uśmiech będzie śnieżnobiały: pasty wybielające, paski, a nawet lampy do wybielania na USB, które można podłączyć do telefonu. Czy da się skutecznie wybielić zęby w domowym zaciszu? Efekty, jakie można uzyskać – w najlepszym wypadku – usuną tylko osady i przebarwienia ze szkliwa, powstające np. w wyniku picia kawy, herbaty i czerwonego wina oraz palenia papierosów. Nie da się tym sposobem wybielić poszarzałych, martwych zębów. Korzystanie z past wybielających może być wsparciem w walce o śnieżnobiały uśmiech – warto sięgać po produkty bogate we fluor, który zapobiega powstawaniu próchnicy. 

Wybielanie zębów paskami ma wyższy poziom skuteczności niż korzystanie z past. W paskach znajdują się te same substancje, które są stosowane w gabinetach dentystycznych, przede wszystkim nadtlenek wodoru, aczkolwiek w znacznie mniejszym stężeniu. Obok pasków popularnością cieszą się także nakładki, wyglądem przypominające nowoczesny, przezroczysty aparat korekcyjny. Do nakładki górnej i dolnej wyciska się żel lub pastę dołączoną do opakowania, a następnie zakłada je na górne i dolne zęby. Efekty takich kuracji, przeprowadzonych w domowym zaciszu, zależą od barwy wyjściowej zębów.

Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty to usługa, która gwarantuje znacznie bardziej spektakularne efekty niż pasta czy paski wybielające. Pacjentom proponujemy wybielanie zębów w Krakowie przy pomocy kilku nowoczesnych metod:

  • Szybkie i efektywne wybielanie lampą BEYOND, która emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości. Efekty, jakie można osiągnąć, to  poprawa od 5 do 14 odcieni według skali VITA. Atutem tego rozwiązania jest szybkość – wystarczy 30 minut, by rozjaśnić powierzchnię 16 lub więcej zębów – a to wszystko podczas tylko jednego zabiegu,
  • Metoda Nine White – w tym wypadku pacjent dostaje w naszym gabinecie cienką, foliową szynę, którą wypełnia wybielającym żelem i zakłada na noc na zęby. Proces ten trwa 10-14 dni, ale już po pierwszej nocy zęby są widocznie jaśniejsze,
  • Opalescence Xtra Boosts – szybki sposób na wyraźnie jaśniejsze zęby podczas jednej sesji w naszym gabinecie. Stosujemy metodę power bleaching, czyli profesjonalnego wybielania przy pomocy specjalnych lamp i preparatu Opalescence.

Biała dieta po wybielaniu zębów

By po każdym z powyżej opisanych zabiegów utrwalić jego efekt, zalecana jest biała dieta po wybielaniu. Rekomendujemy, by przez minimum dwie doby po wybielaniu nie spożywać produktów, które mocno farbują zęby. Są to kolorowe warzywa i owoce (z wyjątkiem bananów), ostre przyprawy, słodycze, żółte sery, żółtka jajka, czerwone mięso. Silnie barwiące zęby napoje, których należy się wystrzegać, to kawa, herbata, kakao, soki owocowe, barwione, gazowane napoje (np. oranżada czy coca-cola), czerwone wino. Niewskazane jest także palenie papierosów.

× WhatsApp