Blog,
Wybielanie zębów – w domu czy u stomatologa?

Wybielanie zębów stało się bardzo modne w ostatnich latach. O hollywoodzkim uśmiechu marzy każdy z nas. Jest wiele sposobów, aby go uzyskać. Jednak, jaki okazuje się najskuteczniejszy? 

Na czym polega wybielanie zębów u stomatologa?

Na samym początku dentysta przeprowadza wywiad. Dokładna rozmowa pozwoli mu na weryfikacje tego, czy pacjent może przejść zabieg wybielania zębów. Na pewno, jeśli masz próchnicę, czy stan zapalny lub paradontozę, tego typu zabieg nie może zostać wykonany. Dlaczego? Ponieważ jeśli preparat wybielający dostanie się w głąb zęba może wywołać silne podrażnienie. Także kobietom w ciąży lub karmiącym zabieg wybielania zębów jest niezalecany. Jeśli pacjent jest uczulony na którąś z substancji zawartych w preparacie lub nie ma ukończonych 16 lat, zabieg nie zostanie wykonany.

Następnym krokiem jest higienizacja jamy ustnej. Jest to piaskowanie i skaling. Zabiegi te pomagają w usunięciu osadu nazębnego i kamienia. Jego obecność uniemożliwia równomierne rozjaśnienie płytki. Higienizację najlepiej wykonać parę dni przed kuracją wybielającą.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków można przejść do wybielania zębów. Do wyboru mamy kilka metod. 

Metoda Prevdent – dużym plusem tego zabiegu jest fakt, że wybiela on i jednocześnie wzmacnia szkliwo. Efekt uzyskuje się poprzez dodanie aktywnej pianki, której działanie wspomagane jest poprzez naświetlanie specjalną lampą.
Metoda Beyond – to najbardziej popularna metoda, którą stosuje się w gabinetach na całym świecie. Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt rozjaśnienia zębów nawet o 8 tonów. Stomatolog nakłada żel wybielający. Jego działanie aktywuje się poprzez wiązkę zimnego światła emitowaną przez lampę Beyond.
Metoda nakładkowa – to wygodna metoda, którą można wykonać w domu. Stomatolog tworzy nakładki na podstawie wycisków pobieranych podczas pierwszej wizyty. Nakładki wypełnia się żelem wybielającym, umieszcza na zębach i nosi przez kilka godzin. Dla uzyskania jak najlepszych efektów zabieg należy powtarzać codziennie przez około 2 tygodnie.

Efekt wybielania zębów utrzymuje się przez 2- 3 lata. Wszystko zależy od tego jak dbamy o nasze zęby. Co pomaga, aby cieszyć się jak najdłużej śnieżnobiałym uśmiechem? Stosowanie białej diety, unikanie picia herbaty i kawy, wspomaganie się preparatami wybielającymi – pasty itp. Najbardziej innowacyjną metodą jest wybielanie zębów za pomocą lasera. Jednak jej cena jest wyższa niż podczas stosowania tradycyjnych metod wybielania.

Stomatolog – profesjonalne wybielanie

Dlaczego zabieg ten powinno wykonywać się w profesjonalnych gabinetach? Ponieważ większość domowych sposobów może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zmiany takie jak próchnica, czy ubytek zębowy, jest niewidoczny na pierwszy rzut oka, dlatego zaleca się dokładny przegląd stomatologiczny. Wiele osób zadaję sobie pytanie czy wybielanie zębów niszczy szkliwo? Na pewno niektóre preparaty, po które sięgamy, chociażby te kupowane przez internet, mogą przyczynić się do zniszczenia szkliwa. Dodatkowym minusem jest fakt, że tego typu produkty mogą powodować nadwrażliwość zębów i inne problemy.

Jeśli natomiast postawimy na wybielanie w gabinecie stomatologicznym, możemy być pewni, że zabieg będzie wykonany z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Profesjonalne wybielanie zębów nie zwiększa podatności na próchnicę i nie osłabia szkliwa zęba. Z racji tego, że przed zabiegiem przeprowadzony jest szczegółowy wywiad z pacjentem, możemy być pewni, że w razie przeciwskazań do zabiegu zostaniemy o tym poinformowani przez stomatologa.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny