Blog,
Złoty ząb

złoty ząb

Pamiętacie nasze babcie i prababcie? Te bardziej zamożne miały przynajmniej jeden złoty ząb. W latach siedemdziesiątych taka była moda. Może się wydawać ,że era złotych zębów już dawno minęła. Wciąż jednak spotyka się w stomatologii pojedyncze prace wykonywane w złocie.

W polskim szołbiznesie znany jest przykład rapera Popka, który ma implanty ze złotymi koronami i ogłasza ,że na swoje uzębienie wydał 300tysięcy złotych. Obecnie jest coraz więcej zwolenników koron porcelanowych ,wykonanych na podbudowie złotej.

Złoto jest cenionym materiałem ,ze względu na właściwości bakteriostatyczne oraz nie wywołującym uczuleń w jamie ustnej. Jest bardzo plastycznym kruszcem ,cenionym również przez stomatologów ze względu na swoją biokompatybilność czyli niezwykłą trwałość i szczelność ,co jest istotne w przypadku wypełnień-doskonale łączy się z tkankami zęba.
Niemniej jednak w ostatnich latach zużycie złota w stomatologii zmniejszyło się o 60% ,w stosunku do początku XXI wieku ,gdy stomatolodzy zużywali go 67ton rocznie.

Wciąż jednak w stomatologii pojawiają się nowe zdobycze nanotechnologii ,preparaty oparte na jonach złota i srebra, które ze względu na swoje właściwości wspomagają i przyspieszają procesy gojenia i regeneracji. Tak więc nie żegnamy złota- właściwie sięgamy po stare rozwiązania w nowej odsłonie.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny