Blog,
Piercing w obrębie jamy ustnej…auć!

język z kolczykiem

Od wielu lat niezmiennie popularny jest piercing. Naszym dzisiejszym tematem jest przekłuwanie języka oraz ust.

Do gabinetów stomatologicznych coraz częściej trafiają pacjenci  z ukruszonymi  zębami czy uszkodzeniem szkliwa spowodowanym kolczykiem w języku. Metalowa biżuteria uderza nieustannie (nawet podczas snu) o zęby powodując  mikrouszkodzenia , w które wnikają bakterie często powodując  próchnicę. To stosunkowo łatwy do rozwiązania problem ,stomatolog wypełni uszkodzone miejsce i  po sprawie.

Niestety osoby ,które zdecydują się na kolczyk w języku czy w wardze powinny zdawać sobie sprawę z konsekwencji ,które mogą mieć miejsce po pewnym czasie. Najczęstszymi  następstwami  założenia kolczyka w języku może być rozwój bakterii, a w związku z tym halitoza czyli nieprzyjemny zapach z ust, wspomniane wcześniej uszkodzenie zębów, ukruszenie czy nawet złamanie zęba, odsłonięcie szyjek zębowych, podrażnienie dziąseł, recesje dziąseł, podrażnienia błon śluzowych w jamie ustnej.

 

Sama biżuteria powoduje zmianę pH w naszych ustach ,co sprzyja rozwojowi próchnicy, dlatego osoby z przekłutym językiem  powinny szczególnie dbać o higienę jamy ustnej i kontrolować stan zębów u dentysty przynajmniej raz na pół roku. Z naszej strony możemy również doradzić wybór ozdoby z tworzywa sztucznego,  a nie z metalu ,co znacznie złagodzi jej „ inwazyjność” w jamie ustnej.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny