Białe zęby przed świętami, czy to możliwe?
2017-12-12
Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?    
2020-02-03

2018-03-07

Wybielanie zębów

JAK WYBIELIĆ ZĘBY

białe zęby

Każdy z nas wielokrotnie zastanawiał się co zrobić aby nasze zęby stały się bielsze.

W naszej kulturze biały uśmiech to synonim zdrowia, młodości i świadomego dbania o siebie

SPOSOBY NA WYBIELNANIE ZĘBÓW

Istnieją różne sposoby wybielanie zębów: paski wybielające, wybielające pasty do zębów, kosmetyczne preparaty wybielające, wybielanie nakładkowe  czy wybielanie lampą Polus.

Wybielanie zębów w domu

Presja świetnego wyglądu powoduje to , że niektórzy próbują samodzielnie wybielić zęby w domu za pomocą pasków wybielających dostępnych w drogerii czy profesjonalnych past wybielających.

przed i po wybielaniu

Rynek kosmetyczno farmaceutyczny oferuje szeroka gamę preparatów do samodzielnego wybielania zębów sposobem domowym, niestety niektóre z nich potrafią przynieść więcej szkody niż korzyści…

Najczęście stosowanym domowym preparatem do wybielania zębów są wybielające pasty do zębów.

Zazwyczaj różnią się od siebie składem, zawierają rożnego rodzaju enzymy, mikrogranulki, które rozpuszczają błonę wiążącą płytkę nazębną ze szkliwem, oraz środki ścierne. Przy zakupie pasty wybielającej warto zwrócić uwagę na wskaźnik ścieralności RDA, który nie powinien być wyższy niż 200. Wybielającej pasty do zębów nie powinno się również stosować dłużej jak 2 miesiące, bo może skutkować to uszkodzeniem szkliwa.

WYBIELANIE NAKŁADKOWE

aparat nakładkowy

Jest to jeden z samodzielnych sposobów wybielania przy użyciu profesjonalnego preparatu stomatologicznego. Pacjent przez 10 do 14 dni zakłada na noc specjalne szyny ,do których nakłada się żel wybielający. Minusem tej metody jest długi czas oczekiwania na uzyskanie pożądanego koloru (14 dni) oraz możliwy jest dyskomfort w postaci nadwrażliwości zębów podczas przeprowadzania wybielania.

Plusem tej metody jest niższa cena oraz stopniowe rozjaśnianie zębów .

WYBIELANIE ZĘBÓW LAMPĄ

urządzenie do wybielania

Kolejnym sposobem na biel zębów niewątpliwe najszybszym i najskuteczniejszym jest wybielanie zębów lampą Beyond Pollus.

Plusy tej metody to szybki efekt uzyskany po półtorej godziny. Warto pamiętać ,że pacjent podczas sesji wybielania znajduje się pod stałą opieka stomatologa ,który zabezpiecza dziąsła pacjenta płynnym koferdamem aby nie wystąpiło podrażnienie śluzówki podczas zabiegu.

Sama procedura polega na trzykrotnym nałożeniu żelu wybielającego na zęby i aktywowanie go lampa Beyond Pollus ( sesje 15 minutowe).

Efekt utrzymuje się do dwóch lat ,zabieg jest całkowicie bezpieczny

PRZYGOTOWANIE DO WYBIELANIA ZĘBÓW

Przed planowanym wybielaniem warto wybrać się na konsultacje do stomatologa , który sprawdzi czy nie ma ubytków próchnicowych (są one przeciwskazaniem do wybielania).Kolejnym etapem poprzedzającym wybielanie jest higienizacja polegająca na usunięciu kamienia i osadu. Warto przeprowadzić higienizacje tydzień przed zabiegiem wybielania.

POSTĘPOWANIE PO WYBIELANIU ZĘBÓW

Aby efekt wybielania zębów utrzymał się jak najdłużej warto skorzystać z kilku rad, po pierwsze przez kilka dni po wybielaniu warto być na „białej diecie”, odstawiamy soki owocowe oraz pokarmy barwiące takie jak buraki ,szpinak, czerwone wino mocna kawa.

Aby podtrzymać efekt wybielania stomatolodzy zalecają raz w tygodniu używać specjalnej pasty do zębów (perłowa wybielająca).

kobieta je truskawę

Aby umówić się na wybielanie prosimy o kontakt telefoniczny z naszą Kliniką.

Ile kosztuje wybielanie zębów

Wybielanie lampą BEYOND POLLUS kosztuje w ramach promocji 800zł.

 Przypominamy również o akcji „UŚMIECHNIETE PONIEDZIAŁKI”

× WhatsApp