Blog,
Lepiej zapobiegać niż leczyć

Wystąpienie powikłań z powodu próchnicy zębów i chorób dziąseł naraża pacjentów na koszty związane z wypełnieniami, koronami lub bardziej skomplikowanymi zabiegami, takimi jak leczenie kanałowe, chirurgia szczękowa lub usuwanie zniszczonych zębów i zastępowanie ich implantami.

ząb i stetoskop

Koszty zabiegów stomatologicznych mogą być różne. Na przykład koszt leczenia kanałowego może zależeć od położenia zęba oraz od liczby kanałów wymagających zabiegu.

W porównaniu z kosztami leczenia koszty związane z podstawową higieną jamy ustnej i profilaktycznym czyszczeniem zębów są niskie.

Szczoteczkę do zębów należy wymieniać co trzy miesiące lub wtedy, gdy wygląda na zużytą, ale to nie kosztuje wiele. To samo dotyczy nici dentystycznej, czy płynu do płukania.

Należy również pamiętać, że większość planów opieki dentystycznej wymaga co najmniej jednego, a czasem dwóch badań kontrolnych i czyszczenia – co stanowi niewielki lub żaden koszt.

W celu identyfikacji i wyeliminowania potencjalnych problemów przestrzegaj ustalonych terminów, nawet jeśli uważasz, że nie masz problemów z zębami i jamą ustną, w przeciwnym razie narazisz się na kosztowne zabiegi.

Pamiętaj, że dentysta jest Twoim partnerem, który pomaga Ci zachować zdrowie jamy ustnej i należy informować go o lekach, które zażywasz, oraz o zmianach w ogólnej kondycji fizycznej, aby strategia higieny jamy ustnej mogła być odpowiednio modyfikowana z korzyścią dla Twojego zdrowia. Niektóre rodzaje leków (w tym leki antydepresyjne i leki nasercowe) zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł, dlatego w przypadku ich zażywania należy natychmiast zawiadomić o tym dentystę, nawet jeśli uważasz, że nie będzie to miało wpływu na zdrowie jamy ustnej.

Źródło: Instytut Oral-B

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny