Blog,
Problem językowy

Jak wynika z badań, myjąc zęby a następnie płucząc jamę ustną nie eliminujemy wielu bakterii, które umiejscawiają się właśnie na języku.

Czyszczenie języka jest zabiegiem rzadko praktykowanym. A przecież język, integralny narząd jamy ustnej, jest odpowiedzialny za wiele funkcji takich jak: ssanie, żucie, połykanie czy mowę. Na języku występują brodawki pełniące funkcje mechaniczne lub odbiorcy odpowiedzialnego za czucie smaku. Specyficzny rodzaj powierzchni języka sprzyja możliwościom rozwoju bakterii czy grzybów…

wystawiony język

Mimo, że język należy do tych części jamy ustnej, gdzie procesy samooczyszczania są stosunkowo duże, to procesy gnilne na jego powierzchni są bardzo częstą przyczyną przykrego zapachu z ust,
a codzienna higiena nie przekracza czyszczenia zębów i dziąseł.

Pacjenci z protetycznymi uzupełnieniami uzębienia, z wrodzonymi bądź nabytymi schorzeniami języka szczególnie powinni dbać o higienę jamy ustnej.

Jak czyścić język przy pomocy specjalnej skrobaczki?

Kilka razy przejedź skrobaczką po powierzchni języka od jego nasady aż po sam koniec. W ten sposób ściągniemy większość nalotu. Oczyść w identyczny sposób boki języka. Przepłucz jamę ustną wodą lub płukanką, oczyść skrobaczkę i ją zdezynfekuj.

źródło; dentonet

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny