Blog,
Jakie zabiegi wykonasz w klinice dentystycznej?

Klinika dentystyczna oferuje szereg nowoczesnych zabiegów stomatologicznych, które pozwalają zadbać o zdrowie i wygląd zębów. Jakie zabiegi warto wykonać w klinice stomatologicznej, aby przez wiele lat cieszyć się pięknym uśmiechem?

Usuwanie kamienia nazębnego

Regularne usuwanie kamienia nazębnego w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym to podstawa odpowiedniej profilaktyki. Skaling polega na usunięciu z powierzchni zębów zmineralizowanej płytki nazębnej za pomocą ultradźwiękowego skalera. Warto ten zabieg wykonywać przynajmniej raz w roku, ponieważ nieusunięty kamień nazębny przyczynia się do namnażania bakterii i powstawania stanów zapalnych dziąseł, a w następstwie do rozwoju paradontozy, która nieleczona może doprowadzić do utraty zębów. Wyróżniamy skaling naddziąsłowy (usunięcie płytki nazębnej z korony zęba) oraz skaling poddziąsłowy (usunięcie kamienia nazębnego, który znajduje się pod powierzchnią dziąseł.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe, czyli inaczej leczenie endodontyczne wykonuje się, gdy dochodzi do zaawansowanego lub nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Zazwyczaj jest to jedyna metoda na uratowanie chorego zęba, który kiedyś przeznaczony byłby do całkowitej ekstrakcji. Metoda ta wymaga wyjątkowej dokładności, dlatego obecnie często wykonuje się leczenie kanałowe pod mikroskopem, aby precyzyjnie wykonać zabieg. Dokładne oczyszczenie wnętrza zęba często decyduje o skuteczności całego leczenia.

Usuwanie ósemek

gabinet stomatologicznyEkstrakcja zębów mądrości jest zabiegiem, który jest często wykonywany w wielu gabinetach stomatologicznych. Ósemki są problematycznymi zębami ze względu na umiejscowienie, które utrudnia dokładne oczyszczenie podczas szczotkowania, co może powodować m.in. powstawanie próchnicy. Zdarza się, że ósemki usuwane są profilaktycznie, aby uniknąć późniejszych problemów z tymi zębami. Zęby mądrości mogą również przyczyniać się do wad zgryzu ze względu na brak miejsca w szczęce. Ponadto w klinikach dentystycznych wykonuje się ekstrakcję zatrzymanych ósemek, czyli takich, które nie są całkowicie wyrznięte. Zabieg ten wykonuje się, gdy pacjent odczuwa ból w tej okolicy albo gdy pojawia się obrzęk lub stan zapalny.

Wybielanie zębów

Kolejnym z zabiegów często wykonywanych w klinice dentystycznej jest wybielanie zębów. Dzięki temu zabiegowi w pełni bezpieczny sposób można znacząco poprawić wygląd swojego uśmiechu, co często ma duży wpływ na samopoczucie i samoocenę pacjentów. Wśród metod wybielania zębów mamy do wyboru wybielanie metodą nakładkową oraz wybielanie lampą Beyond. Metoda nakładkowa polega na umieszczeniu specjalnego żelu wybielającego w indywidualnie dopasowanych nakładkach, które pacjent samodzielnie zakłada na zęby w warunkach domowych. Z kolei wybielanie lampą Beyond odbywa się w gabinecie stomatologicznym i polega na nałożeniu na zęby specjalnego preparatu, który następnie naświetla się lampą, aktywując składniki wybielające.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny