Blog,
JAK SPRAWIĆ BY UŚMIECH BYŁ ZDROWSZY I MŁODSZY

Przerzuć strony kolorowych magazynów, a zobaczysz, że są one wypełnione zdjęciami uśmiechniętych twarzy eksponujących białe, zdrowe zęby.

Żyjemy w kulturze. W której radosny uśmiech ma duże znaczenie.

perły między zębami

Dobrą wiadomością jest to ,że uzyskanie zdrowego uśmiechu jest łatwiejsze niż myślisz. Po pierwsze musisz przyjąć do wiadomości, że jeśli Twoje zęby wykazują oznaki starzenia się jest to całkiem normalne zjawisko. Jesli zdasz sobie sprawę jak ciężka pracę wykonują Twoje zęby każdego dnia nie dziw się ,że ich perłowa biel z czasem traci blask.Ale przy odrobinie podstawowej opieki, a także profesjonalnej pomocy można odzyskać ten młodzieńczy ,zdrowy uśmiech.

Oto kilka wskazówek:

Przestrzegaj podstawowych zasad szczotkowania

Słyszeliście to już milion razy, ale jest to tak ważne, że musimy to powtórzyć po raz kolejny: Szczotkuj, szczotkuj, szczotkuj! Szczotkowanie usuwa płytkę nazębną, która gromadzi się na powierzchni zębów. Technika dentystyczna rozwinęła się niezwykle w ciągu ostatnich kilku dekad, ale mycie zębów dwa razy dziennie i codzienne nitkowanie ciągle pozostają najlepszym orężem w walce z próchnicą zębów i chorobami dziąseł.

Poznaj sekrety szczotkowania

Tego możesz nie wiedzieć: Amerykańskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (American Dental Association®, ADA) zaleca wymianę szczoteczki po upływie trzech lub czterech miesięcy. Kolejna wskazówka: Nie szczotkuj zbyt mocno. Zbyt mocny nacisk na zęby podczas szczotkowania może zniszczyć szkliwo.

Wybielanie i rozjaśnianie

Najbardziej odpowiednim miejscem do rozpoczęcia zabiegu wybielania zębów jest gabinet dentystyczny. Rutynowe czyszczenie (ADA zaleca robić to co sześć miesięcy) czyni cuda. Wybielająca pasta do zębów również może mieć duże znaczenie. Używaj pasty wybielającej, która nie zawiera chemicznych środków wybielających.

Zainwestuj w trwałe zmiany

Oferty stomatologii kosmetycznej, takie jak licówki i kształtowanie szkliwa, mogą być dla Ciebie właściwą opcją. Licówki, które działają jak pokrywy dla zębów, mogą pomóc wyeliminować luki oraz przebarwienia (sposób na białe zęby). Emalia, której używa się do kształtowania konturu szkliwa, jest dobrym rozwiązaniem przy korygowaniu nierówności zębów. Wprowadzane są ciągle nowe, mniej inwazyjne produkty i zabiegi – skontaktuj się z dentystą, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Mądrze wybieraj przekąski

W ciągu dnia unikaj słodyczy i napojów z zawartością cukru, takich jak słodzone napoje gazowane. Płytka nazębna, która jest powłoką bakteryjną, stale tworzy się na zębach. Pokarmy lub napoje z zawartością cukru powodują, że bakterie wytwarzają kwasy, które atakują szkliwo, co w konsekwencji prowadzi do próchnicy. Jeśli masz ochotę na cukierka, zjedz go na deser, po czym wyszczotkuj zęby.

Chroń usta

Ujmujący uśmiech to nie tylko zdrowe zęby: Nie zapomnij o pielęgnacji ust! Jeśli przebywasz często na słońcu, agencja Centers for Disease Control and Prevention zaleca ochronę ust za pomocą kremu przeciwsłonecznego z filtrem co najmniej SPF 15. Używaj produktu o szerokim spektrum działania, który chroni również przed promieniowaniem UVA i UVB.

Praktyka drogą do doskonałości

Nie tylko piękne zęby decydują o ładnym uśmiechu; często chodzi o podejście. Jeśli czujesz się pewnie, tak właśnie będziesz wyglądać. Ćwicz postawę, staraj się prostować. Sprawiaj wrażenie osoby mającej przed sobą cel. Gdy uśmiechasz się do ludzi, patrz im prosto w oczy. Wkrótce przekonasz się, że im więcej się uśmiechasz, tym lepiej się czujesz.

Źródło: Instytut Blend-a-med

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny