OFERTA
Przykłady stosowania ortodoncji
Studia przypadków:

Przypadek 1
Pacjentka leczona przez okres około 2 lat. Podjęła leczenie w wyniku znacznego wysunięcia górnych przednich zębów oraz obecności nieestetycznych szpar w łuku górnym i dolnym. Do korekty wady konieczne było usunięcie po każdej stronie w łuku górnym po jednym zębie przedtrzonowym.
Leczenie ortodontyczne zakończono uzyskując prawidłowe kontakty zębowe, zamknięte szpary po usuniętych zębach bocznych. Korekta tego typu wad pozwala uzyskać pacjentce piękny uśmiech.
Przypadek 2
Pacjentka leczona z powodu nasilonego stłoczenia zębów przednich w łuku dolnym. Leczenie aparatami stałymi trwało około 1,5 roku i wymagało usunięcia jednego zęba siecznego w łuku dolnym.
Wynik leczenia to całkowita korekta istniejącej wady i stabilny wynik leczenia.


Przypadek 3
Pacjentka podjęła leczenie z powodu nieprawidłowo położonego górnego lewego kła. Leczenie aparatami stałymi trwało około 2 lat i pozwoliło na całkowitą korektę istniejących nieprawidłowości.
Przypadek 4
Pacjentka z nasilonymi nieprawidłowościami zębowymi w łuku górnym, leczona z usunięciem dwóch zębów bocznych w łuku górnym. Czas korekty tej wady zgryzu nie przekroczył 1,5 roku i był wystarczający do skorygowania istniejących nieprawidłowości i całkowitego zamknięcia szpar po usuniętych zębach.


Przypadek 5
Takim uśmiechem obdarowuje nas obecnie pacjentka Ewa, której korekta wady zgryzu przebiegała bez konieczności usunięcia zębów. Leczenie trwało około 1,5 roku i obecnie jest stabilizowane aparatami retencyjnymi. Pozdrawiamy Panią, Pani Ewo.
Przypadek 6
Pacjentka z tą wadą zgryzu, całkowicie zasłaniała zębami górnymi zęby dolne. Leczenie tej groźnej wady trwało 2 lata i wymagało usunięcia zębów w łuku górnym po jednym z prawej i lewej strony. Efekt tego leczenia oceńcie sami.


Przypadek 7
Ta pacjentka leczona była przez około 1,5 roku bez usuwania zębów. Leczenie było bardzo trudne z powodu głębokiego zachodzenia zębów górnych na dolne. Po zakończonym leczeniu, które uszeregowało wszystkie zęby, doszło także od uwidocznienia zębów dolnych, dzięki czemu uśmiech stał się pełniejszy.
Przypadek 8
Pacjentka Natalka, którą serdecznie pozdrawiam, leczona była ortodontycznie z powodu „uroczej” diastemy między górnymi jedynkami. Po leczeniu aparatami stałymi jej uśmiech jest jeszcze ładniejszy.


Przypadek 9
Bardzo trudny przypadek zwężenia szczęki po obu stronach. Leczenie wymagało założenia aparatu stałego na obydwa łuki zębowe. Uzyskany został satysfakcjonujący efekt leczenia ortodontycznego, co przekłada się na zadowolenie pacjenta, wyrażone pięknym uśmiechem.
Przypadek 10
Pacjent z nieprawidłowościami zębowymi w luku górnym i dolnym . Leczony aparatem stałym górnym i dolnym, bez redukcji zębów.



Przypadek 11
Pacjent zgłosił się do leczenia ortodontycznego, ponieważ istniejąca wada zgryzu spowodowała patologiczne starcie brzegów siecznych siekaczy dolnych, kłów, przedtrzonowców. Założono dwa łuki aparatu stałego. Leczenie trwało 2,5 roku. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym zęby dolne zostały odbudowane koronami licowanymi porcelana.
Przypadek 12
Pacjent z nieprawidłowościami zębowymi w łuku górnym i dolnym. Leczony aparatem stałym górnym i dolnym, bez redukcji zębów.



Przypadek 13
Pacjent z nadmiernie wysuniętymi siekaczami górnymi i diastemą (szparą) między siekaczami.
Leczony dwoma łukami aparatu stałego z redukcją obu górnych czwórek. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym górne boczne siekacze zostały powiększone materiałem kompozytowym, ponieważ ich początkowy kształt był estetycznie niekorzystny.
Przypadek 14
Nieprawidłowości zębowe leczone z usunięciem zębów.



Przypadek 15
Pacjent z wadą zlokalizowaną w przednim odcinku łuku zębowego górnego i brakami zębowymi zębów górnych (obu czwórek i dolnego siekacza, obu piątek i obu szóstek).
Leczony dwoma łukami. Po zakończonym leczeniu ortodontycznym przystąpiono do odtworzenia implantami zębów szóstych dolnych.
Przypadek 16
Leczenie przeprowadzone z redukcją czterech pierwszych zębów trzonowych.



Przypadek 17
Pacjent z obustronnym zwężeniem szczeki i odwrotnym nagryzem zębów przednich. Po leczeniu ortodontycznym odbudowano koronę protetyczną zęba 5.
Przypadek 18
Tyłozgryz z wychyleniem zębów przednich.




Przypadek 19
Leczenie niewielkich nieprawidłowości zębowych przeprowadzone bez redukcji.
Przypadek 20
Pacjent z nieprawidłowościami zębowymi w łuku górnym i dolnym. Leczony aparatem stałym górnym i dolnym, z usunięciem obu górnych czwórek.




Przypadek 21
Pacjentka z nieprawidłowościami zębowymi i zębem górnym siecznym bocznym prawym większym od lewego o 3 mm. Leczona bez usunięcia zębów.
Przypadek 22
Uzębienie osoby doroślej, która powtórnie zgłosiła się do leczenia ortodontycznego. W dzieciństwie miała usunięte obie górne czwórki i dolnego lewego kła. Leczenie przeprowadzono aparatem stałym górnym i dolnym. Zmieniono kształt siekaczy górnych przyśrodkowych poprzez szlifowanie powierzchni stycznych zębów.
Pozostał do zmiany przebieg brzegu dziąseł nad górnym siekaczem przyśrodkowym prawym, tak aby poziomy dziąseł obu jedynek były podobne – jest to zabieg przeprowadzany przez periodontologa.


Przypadek 23
Nieprawidłowości zębowe w łuku górnym i dolnym. Leczenie przeprowadzone bez redukcji.
Przypadek 24
Leczenie jednostronnego zgryzu krzyżowego połączonego z niedoborem miejsca dla kłów.
Leczenie prowadzone z redukcja zębów przedtrzonowych górnych.


Przypadek 25
Zgryz prosty wraz z przesunięciem linii pośrodkowej. Leczenie prowadzone z redukcją zębów w łuku górnym i dolnym.
Przypadek 26
Tyłozgryz obustronny wraz z nieprawidłowościami zębowymi. Leczenie połączone z redukcją obu górnych zębów przedtrzonowych.


Przypadek 27
Wada wrodzona Progenia vera. Leczenie ortodontyczne przeprowadzone bez zabiegu operacyjnego, na które pacjentka nie wyraziła zgody.
Przypadek 28
Leczenie nieprawidłowości zębowych.


Przypadek 29
Leczenie prowadzone z redukcją obu górnych pierwszych zębów trzonowych i dolnego zęba siecznego.
Przypadek 30
Leczenie prowadzone z redukcją jednego górnego zęba przedtrzonowego. W dzieciństwie zęby przednie uległy urazowi. Po leczeniu zostały odbudowane.



Przypadek 31
Wrodzony brak górnych siekaczy bocznych. Leczenie ortodontyczne przygotowujące do odtworzenia braków zębowych implantami. Zdjęcia pacjenta po zabiegu implantacji.
Poznaj naszych lekarzy
Nasi lekarze
Poznaj opinie naszych Pacjentów
Sprawdź, co doceniają nasi Pacjenci
CENNIK
Ortodoncja
Specjalistyczna konsultacja ortodontyczna
Cena zawiera zdjęcie pantomograficzne oraz cefalometryczne
400 zł
Aparat ortodontyczny stały
(1 łuk)
od 3000 zł
Aparat ortodontyczny typu Invisalign
(niewidoczne nakładki zębowe)
od 9000 zł
Fizjoterapia
250 zł
KONTAKT
Umów się na wizytę
Zostaw swój numer lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą!
Bardzo prosimy o poinformowanie nas o ewentualnej rezygnacji z umówionego terminu wizyty z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.
W przypadku braku takiej informacji i niestawienia się na wizytę będziemy zmuszeni do naliczenia opłaty w wysokości 50,00 zł za każde zarezerwowane pół godziny. Opłata zostanie pobrana podczas kolejnej wizyty w klinice.
Trzykrotne nieodwołanie terminu lub odwołane bez zachowania 24 godzinnego czasu wyprzedzenia będzie skutkowało brakiem możliwości wyznaczenia kolejnej wizyty telefonicznie. W takim przypadku Pacjent może ustalić termin wizyty wyłącznie osobiście wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł. Zaliczka zostanie odliczona od najbliższego rachunku. Jeśli Pacjent nie zgłosi się na tak umówiony termin, wpłacona zaliczka przepada.
Dziękujemy za zrozumienie,
Lokalizacja
Jak do nas trafić
ul.Batorego 6/2, 31-135
Kraków Nasza klinika stomatologiczna mieści się w samym centrum Krakowa, zaledwie kilkaset metrów od Rynku.
