Blog,
Popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna to dziedzina stomatologii, dzięki której możliwe jest poprawienie wyglądu naszych zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej wybierane są przez osoby, które nie są w pełni zadowolone z tego, jak wizualnie prezentuje się ich uśmiech. Ponadto wady zgryzu czy żółty kolor zębów mogą przyczyniać się do niskiej pewności siebie i problemów z samoakceptacją. Wówczas z pomocą przychodzą lekarze stomatologii estetycznej, którzy dzięki różnym rozwiązaniom są w stanie poprawić uśmiech pacjentów. Obecnie oferta zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej jest szeroka i pozwala na całościową poprawę wyglądu uzębienia.

Wybielanie zębów

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym odbywa się za pomocą specjalnych nakładek lub z wykorzystaniem lampy Beyond.

  • uśmiechnięta kobietaWybielanie nakładkowe polega na umieszczeniu specjalnego żelu w nakładkach przystosowanych do zgryzu pacjenta. Wybielanie zębów tą metodą trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni i wymaga regularności w stosowaniu nakładek.
  • Wybielanie zębów lampą Beyond odbywa się w gabinecie stomatologicznym. Po nałożeniu specjalnego preparatu na zęby stomatolog naświetla je lampą, której światło aktywuje składniki wybielające. Efekt wybielania zębów lampą jest natychmiastowy i utrzymuje się do około dwóch lat.

Licówki

Kolejnym równie często wybieranym zabiegiem mającym na celu poprawę wyglądu zębów są licówki porcelanowe lub kompozytowe. Licówki to małe i cienkie płatki, które są naklejane na zęby o nierównym kształcie lub brzydkim kolorze. Robione są na zamówienie i dobierane indywidualnie do kształtu zębów pacjenta. Dzięki tej metodzie w szybki i bezbolesny sposób można poprawić wygląd swojego uzębienia.

Konturowanie zębów

Osoby, które mają za długie zęby, mogą zdecydować się na zabieg konturowania. Polega on na szlifowaniu zębów, co pozwala na ich skrócenie lub nadanie nowego kształtu. Często wystarczy niewielka zmiana, aby ogólny wygląd zębów uległ znacznej poprawie. Wszystko odbywa się zazwyczaj podczas jednej wizyty, dlatego efekt widoczny jest od razu. Zabieg konturowania zębów jest prawie bezbolesny i nie wymaga podawania znieczulenia.

Niewidoczny aparat ortodontyczny

Niewielkie wady zgryzu można korygować za pomocą specjalnych nakładek Invisalign. Dzięki nim wyprostujesz zęby bez konieczności noszenia stałego aparatu metalowego. Invisalign wykonany jest z przezroczystego materiału, przez co jest praktycznie niewidoczny, a indywidualnie zaprojektowane nakładki nie tylko przyśpieszają leczenie, ale także zmniejszają ból i dyskomfort podczas prostowania zębów.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny