Blog,
Piękny uśmiech dla każdego — implanty zębów

Kompletne uzębienie w jamie ustnej jest bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia estetyki, ale również ogólnego zdrowia jamy ustnej. Braki zębowe mogą z czasem doprowadzić do poważnych ubytków kostnych w obrębie szczęki i żuchwy i przyczynić się do niepożądanego przemieszczania zębów sąsiadujących, co finalnie może wymagać interwencji chirurgicznej. Wszystkie braki zębów, bez względu na to, czy znajdują się z przodu, czy z tyłu łuku zębowego, powinny być natychmiastowo uzupełnione.

Stomatologia XXI wieku pozwala na innowacyjne rozwiązania, przekładające się na wygodę i komfort pacjenta. Implanty zębów są doskonałym technologicznie rozwiązaniem, które jest zarówno trwałe, jak i estetyczne. Pozwala uzyskać bardzo naturalne efekty, dlatego niemożliwe będzie rozróżnienie korony osadzonej na implancie od naturalnego zęba. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że takie rozwiązanie może służyć przez lata, a niejednokrotnie przez całe życie pacjenta, dlatego pomimo tego, że sama inwestycja jest dosyć kosztowna, z perspektywy czasu to doskonałe rozwiązanie.

Co tak naprawdę nazywamy implantem?

Bardzo wielu pacjentów ma mylne wyobrażenie o strukturze implantu. Warto wiedzieć, że jest on niedostrzegalny. Pełni rolę sztucznego korzenia, który zostaje wszczepiony w szczękę pacjenta i to właśnie na nim mocuje się koronę, czyli widoczną część zęba. Implanty zębowe wykonuje się z tytanu, nieco rzadziej z cyrkonu (wtedy mówimy o implantach ceramicznych). Po wszczepieniu ich w kości szczęki, nie od razu mocowana jest na nich korona, najpierw pacjent musi przejść przez proces integracji wszczepu z tkankami w jamie ustnej. Aby uzupełnienie było estetyczne, wstawiona zostaje tymczasowa korona, która jedynie imituje wygląd naturalnego zęba. Proces rekonwalescencji zamyka się zwykle w czterech-sześciu miesiącach i dopiero po tym czasie można w pełni skorzystać z rozwiązań, oferowanych przez implanty. 

Implanty zęba – uzupełnienie braków bez względu na wiek

Braki zębowe powinny być uzupełnione bez względu na wiek. Implanty są uniwersalne, ponieważ można je stosować u każdego pacjenta. Sprawdzą się zarówno u osób młodych, jak i starszych. Oprócz tego, materiał, z którego najczęściej są wykonane, wspominaliśmy o tym wcześniej, jest wysoce kompatybilny z ludzkim organizmem, dlatego występuje niewielkie ryzyko odrzucenia wszczepu.

Dlaczego implanty zębowe to lepsze rozwiązanie niż mosty czy protezy?

Braki w uzębieniu mogą zostać uzupełnione na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszym rozwiązaniem są klasyczne protezy, jednak często wiążą się z dużym dyskomfortem. Wielu pacjentów odczuwa strach, że proteza wypadnie w najmniej spodziewanym momencie. Drugą możliwością, zdecydowanie bardziej stabilną, są mosty. Niestety ich założenie wymaga opracowania sąsiadujących z nim zębów, a ponadto nie sprawdzą się w przypadku dużych braków. Na dzień dzisiejszy najbardziej kompleksowym rozwiązaniem jest wszczepienie implantów. Są przeciwieństwem protez, bo gwarantują najwyższa możliwą stabilność z wszystkich uzupełnień. Ich zastosowanie nie wiąże się z koniecznością naruszenia zdrowych zębów, a implanty mogą z powodzeniem zastąpić nawet wszystkie zęby.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny