Blog,
Ortodontyczne aparaty stałe dla każdego

STATYSTYKI

Co druga osoba w Polsce ma wadę zgryzu…często pacjent decyduje się na wizytę u ortodonty dopiero w momencie gdy odczuwa dyskomfort związany z wyglądem czyli potocznie mówiąc, gdy zęby są krzywe.

aparat stały

APARAT ORTODONTYCZNY STAŁY

Aparat ortodontyczny stały to jest mocowany do zębów na określony czas. Składa się z zamków, które mogą być metalowe lub ceramiczne, oraz łuków ortodontycznych, które mają oddziaływać na zęby.

KIEDY DO ORTODONTY?

Ortodoncja wciąż kojarzy się z korektą zębów ze względów estetycznych. Idziemy do gabinetu ortodontycznego wtedy gdy zęby są stłoczone, krzywe lub mamy braki w uzębieniu i potrzeba zęby przesunąć. Stały aparat ortodontyczny przeciwdziała patologicznemu ścieraniu zębów, potrafi zahamować choroby przyzębia. Często również aparat ortodontyczny stały zakłada się gdy pacjent cierpi na bóle głowy związane z nieprawidłową pracą stawu skroniowo-żuchwowego. Gdy zgryz jest prawidłowo skorygowany dzięki aparatowi, pacjent odczuwa również zmianę w kwestii wymowy (seplenienie, niewyraźna wymowa).Coraz częściej z radością obserwujemy, że nawet osoby z życia publicznego, aktorzy czy politycy decydują się na założenie aparatu i z dumą prezentują swoje zęby wyprostowane dzięki leczeniu ortodontycznemu.

Wiek również nie jest przeszkodą ,gdyż nawet osoby w średnim wieku często podejmują decyzje o rozpoczęciu leczenia.

ILE NOSI SIĘ  APARAT ORTODONTYCZNY STAŁY

Czas noszenia aparatu stałego zależy bezpośrednio od rodzaju wady zgryzu i najczęściej waha się od roku do dwóch lat. Wizyty odbywają się średnio co 4 do 6 tygodni. Ceny aparatu są również zróżnicowane w zależności od jego rodzaju. Są aparaty metalowe, ceramiczne, estetyczne językowe czy nowość; przezroczyste szyny Invisalign.

JAK DBAĆ O APARAT ORTODONTYCZNY STAŁY?

Pacjenci noszący aparaty stałe są zobligowani do zwiększonej dbałości o higienę jamy ustnej.

Po każdym posiłku należy dokładnie umyć zęby, gdyż resztki jedzenia zalegają w przestrzeniach zamków. Ważne jest również co jemy; należy unikać twardych pokarmów; typu orzechy , czekolada, batony z karmelem, ponieważ mogą one spowodować odklejenie się zamka. Nie należy również pić słodkich napojów gazowanych ,np.coca-cola.

Naprzeciw tym wymaganiom wychodzą koncerny ,które produkują np. specjalistyczne nici ułatwiające oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych u osób leczących się ortodontycznie. Są również dedykowane szczoteczki międzyzębowe lub końcówki ortodontyczne w szczoteczkach elektrycznych.

Pacjent ortodontyczny powinien podczas leczenia przychodzić na wizyty do lekarza stomatologii zachowawczej ,kontrolować czy nie ma nowych ubytków oraz raz na pól roku profesjonalnie czyścić zęby w gabinecie stomatologicznym(higienizacja).

czyścik do aparatów

APARATY ORTODONTYCZNE CENA

Koszty aparatów ortodontyczny stałych zaczyna się już od 2000 zł, ale warto wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na całe życie. Ceny aparatów są również zróżnicowane w zależności od ich rodzaju. Są aparaty metalowe , ceramiczne , estetyczne językowe czy nowość; przezroczyste szyny Invisalign.

Jeżeli ktoś nie jest przekonany czy powinien założyć aparat ortodontyczny stały polecamy umówić się na wizytę konsultacyjną w naszej Klinice, podczas której lekarz ortodonta wyczerpująco odpowie na wszystkie pytania, przedstawi plan leczenia oraz koszt założenia aparatu ortodontycznego. Zapraszamy.

zęby z aparatem i bez aparatu

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny