Blog,
KLEJNOT W KORONIE

Korona zębowa jest przeznaczona do tego, aby całkowicie przykryć ząb, który jest uszkodzony. Pełni zatem funkcję wzmacniającą i ochraniającą. Dodatkowym atutem jest poprawienie wyglądu zęba oraz jego wyrównanie. Możliwe jest także zamieszczenie korony na implancie. Korony zębowe mogą być porcelanowe, ceramiczne lub wykonane ze złota, akrylu lub stopu żelaza. Korony ceramiczne i porcelanowe można dostosować do naturalnego odcienia pozostałych zębów.

Wskazania do wykonania koron to: znacznego stopnia zniszczenia naturalnej korony zęba spowodowane próchnicą lub urazem, patologiczne starcie Bruksizm, po wszczepienia implantu aby uzupełnić brakujący ząb lub po leczeniu kanałowym aby wzmocnić ząb. Często decyzją o koronie powodują względy estetyczne.

biały uśmiech

Korony porcelanowe mogą być wykonane z różnych materiałów jak i różnymi technologiami:

Korona porcelanowa na metalu – najpopularniejsza ze względu na stosunkowo niską cenę. Jej podbudowa wykonana jest ze specjalnego stopu metali. Jeśli chcemy, aby wyglądała estetycznie to konieczne jest znaczne oszlifowanie zęba, na którym założona zostanie korona. Jej zaletą jest duża trwałość.

Korona porcelanowa na metalu

Korona porcelanowa (pełnoceramiczna) – cechuje ją wysoka estetyka, jednak ze względu na słabszą wytrzymałość stosowana jest raczej na przednich zębach

Korona porcelanowa

Korona porcelanowa na ceramice – obecnie najbardziej zaawansowany rodzaj koron protetycznych. Na powierzchnię porcelany nakładane są specjalne materiały ceramiczne, np. tlenek cyrkonu. Za sprawą jednolitej barwy, przezierności porcelany i podbudowy można uzyskać rewelacyjny efekt estetyczny. Są to korony porcelanowe, które idealnie sprawdzą się w przednim odcinku jamy ustnej.

Korona porcelanowa na ceramice

Jeżeli macie Państwo wątpliwości, który rodzaj korony będzie odpowiedni w Państwa przypadku, zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego, gdzie lekarz po ocenie stanu zębów z pewnością doradzi najlepsze rozwiązanie.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny