Czym są implanty zębowe?
2020-06-19
Piękny uśmiech dla każdego — implanty zębów
2020-08-20

2020-07-27

Implanty

Implanty zębowe robią coraz większą furorę na rynku stomatologicznym. Są świetną alternatywą dla protezy, która nie jest tak praktyczna w użytkowaniu jak implanty zębowe. Jest to najskuteczniejsza metoda odbudowy utraconych zębów. 

Czym jest implant zębowy?

To nic innego jak sztuczny korzeń. Jest to imitacja naturalnego zęba. Implanty stomatologiczne zakładane są na stałe. Dentysta w puste miejsce po zębie wkręca implant, dokręca łącznik i cementuje na nim porcelanową koronę. W zależności od tego, jaki materiał korony wybierzemy, cena będzie niższa lub wyższa. Najdroższe są korony pełnoceramiczne. Cechują się one wysoką estetyką wykonania. Dodatkowo tego typu korona nie potrzebuje rusztowania z metalu. Sztuczne korzenie wykonywane są z tytanu. Materiał ten z łatwością scala się z kością człowieka. Implanty mają średnicę zaledwie kilku milimetrów. Ich długość sięga maksymalnie jednego centymetra. Wyglądem przypominają naturalny korzeń. Stomatolog indywidualnie dobiera rozmiar sztucznego zęba oraz formę łącznika.

Implanty – jak wygląda zabieg?

Jeszcze 40 lat temu był to zabieg, o którym mało, kto słyszał. Implantologia w czasie kilkudziesięciu lat stała się bardzo popularną dziedziną stomatologiczną. Implanty, dlatego stały się popularne, ponieważ są o wiele lepsze niż standardowe motki czy protezy. Wszczepienie implantów jest praktycznie bezbolesne. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Podczas jednej wizyty lekarz może wszczepić nawet kilka implantów zębowych.  Do zabiegu nie jest konieczne szlifowanie sąsiadujących zębów, co jest niezbędne podczas zakładania korony czy mostów.  Taki ząb jest funkcjonalny i wygląda jak własny.

Zabieg ten składa się z kilku etapów:
● Na początku należy wywiercić dziurę w kości, w której będzie osadzony implant zębowy. Tutaj będzie wprowadzony korzeń zębowy, Wykonuje się też zdjęcie RTG, na podstawie, którego określa się czy tkanka kostna nadaje się do wkręcenia implantu.
● Po około trzech miesiącach można przejść do kolejnego etapu. Należy poczekać na zrośnięcie sztucznego korzenia z kością. Następnie odsłania się implant, a dentysta wprowadza śrubę gojącą.
● Gdy kształt dziąsła pod protetyczną koronę jest już uformowany, – czyli mniej więcej po 2 tygodniach, można przejść do ostatniego etapu. Dentysta przykręca łącznik do implantu, a później mocuje koronę. Kolor jest zawsze zbliżony do koloru naturalnego uzębienia.

Po wykonaniu zabiegu pacjent dostaje dokładne wytyczne na temat dbania o higienę jamy ustnej. Niektórzy producenci implantów dają dożywotnią gwarancję. Jeśli mamy problem z większą liczbą zębów, implanty będą doskonałym rozwiązaniem. Dobrze uzupełniają korony i mosty. Można na nich osadzać także protezy dentystyczne. Implanty pomagają w zachowaniu naturalnego kształtu twarzy i sprawiają, że kość nie zanika.

Zalety implantów dentystycznych

Jest dużo zalet związanych z założeniem implantów zębowych. Są bardzo stabilne i służą przez całe życie. Implanty stomatologiczne wykonane są z tytanu. Jest to materiał bardzo dobrze przyjmowany przez ludzki organizm.

Do najważniejszych zalet implantów należy:
● Pozwalają zachować naturalny wygląd twarzy
● Są idealnie dopasowane do naturalnego uzębienia
● Krótki czas leczenia
● Pacjent nie odczuwa różnicy między swoimi zębami a implantem
● To świetna alternatywa dla sztucznej szczęki
● Implanty stosowane są raz na całe życie

× WhatsApp