Blog,
Postęp w ortodoncji – Aparaty ortodontyczne Invisalign

aparat invisalign

Nowoczesny aparat ortodontyczny Invisalign pozwala na otrzymanie efektu pięknego uśmiechu bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu stałego.

Te przezroczyste aparaty ortodontyczne zostały opracowane przez firmę Align Technology we współpracy z wybitnymi ortodontami w 1997r.

Za pomocą metody Invisalign zęby prostowane są kilkoma kompletami alignerów dostosowanych do potrzeb pacjenta.

Alignery delikatnie i równomiernie przesuwają zęby, są wygodne i przezroczyste dzięki czemu dużo mniej widoczne od tradycyjnych aparatów stałych. Aparaty Invisalign można łatwo zdjąć, co znacznie ułatwia jedzenie czy czyszczenie zębów.

nakładki invisalign nakładki na zęby

Dzięki zaawansowanej technologii system Invisalign może być stosowany w leczeniu szeregu przypadków ortodontycznych, takich jak stłoczenia zębów, szparowatość, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, czy przodozgryz które do tej pory leczono za pomocą tradycyjnych aparatów.

przed i po leczeniu aparatem invisalign

Leczenie aparatami Invisalign trwa od 9 do 18 miesięcy.

Podczas pierwszej wizyty lekarz tworzy plan leczenia jednocześnie opracowując trójwymiarową wizualizację jego efektów, dzięki której można zobaczyć, jak zęby będą przemieszczać się do pożądanej pozycji.

przed i po leczeniu aparatem invisalign

Alignery należy nosić przez około 20–22 godzin dziennie, zdejmując je na czas posiłków oraz czyszczenia szczotką i nicią dentystyczną lub na szczególne okazje.

porównanie aparatu stałego i invisalign

Już dziś umów się na konsultację z naszym lekarzem ortodontą dr Katarzyną Mazur, żeby przekonać się jak dzięki Invisalign uzyskać piękny uśmiech.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny