Blog,
Dlaczego szczoteczka elektryczna i żadna inna…

Zgodnie z niezależnym badaniem opublikowanym w 2005 r.

„Szczoteczki wykorzystujące ruch obrotowo-oscylacyjny usunęły więcej płytki nazębnej i skuteczniej redukowały zapalenie dziąseł niż zwykłe szczoteczki manualne zarówno w krótko-, jak i długotrwałym użytkowaniu… Konsekwentnie, żaden inny model szczoteczek elektrycznych nie może się równać z powyższymi…”  Oral-B stało się pionierem obrotowo-oscylacyjnej technologii, wprowadzając ją na rynek w 1991 roku i od tamtej pory na stałe stosując w asortymencie wysokiej jakości szczoteczek zasilanych elektrycznie.Tyle jeśli idzie o wyniki badań, fakty są następujące:

Szczoteczka firmy Oral-B Triumph with SmartGuide wykonuje 8 800 obrotów oscylacyjnych (z boku na bok) oraz 40 000 obrotów pulsacyjnych (w przód i w tył) na minutę. Ma bezprzewodowy wyświetlacz, który wskazuje czas szczotkowania zębów oraz wizualny przewodnik przekazujący uwagi dotyczące sposobu oczyszczania zębów, pozwalając na ulepszanie techniki szczotkowania.

szczoteczka elektryczna

Szczoteczki elektryczne Oral-B są wyposażone w zaawansowaną technologię i posiadają wiele udogodnień, niektóre szczoteczki do zębów zasilane elektrycznie pozwalają nawet poprawić nawyki w szczotkowaniu zębów. Większość z nich jest dostępna w wersjach z funkcjami zwiększającymi wygodę używania szczoteczki, takimi jak uchwyt na główkę szczoteczki lub całą szczoteczkę, łazienkowe pojemniki do przechowywania i podróżne ładowarki. Cechy wynikające z zaawansowanej technologii obejmują:

Liczne tryby szczotkowania wyspecjalizowane w szczotkowaniu zębów wrażliwych, wybielaniu zębów lub masowaniu dziąseł.

Czujniki nacisku sygnalizujące zbyt mocne szczotkowanie.

Timery rejestrujące długość szczotkowania każdej z ćwiartek jamy ustnej.

Cyfrowe wskaźniki przypominające o wymianie główki szczoteczki.

Technologię oscylacyjno-rotacyjną.

Kompatybilność różnorodnych główek szczoteczek umożliwia wybór preferowanego układu włókien.

Zrozumiała jest chęć wypróbowania szczoteczki do zębów zasilanej elektrycznie przed pierwszym zakupem modelu o zaawansowanej technologii. Dentysta jest najlepszą osobą, która doradzi właściwy model, ponadto w naszej klinice jest możliwość przetestowania ich działania oraz dokonanie zakupu.

dialog szczoteczki elektrycznej i manualnej

Gwarantujemy ,że po wypróbowaniu szczoteczki elektrycznej nie będziesz chciał wrócić do manualnej bo to jak zakosztowanie jazdy Mercedesem po latach używania Maluszka

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny