Blog,
Dentofobia – jak oswoić lęk

30.10.2017

Ponad połowa Polaków boi się wizyty u dentysty.

Jedni są w stanie to przezwyciężyć, inni latami unikają leczenia stomatologicznego. Jak przestać się bać fotela i wiertła? Dentofobia w szczególności dotyka dzieci, które to strach przed dentystą przejmują od swoich rodziców, dlatego tylko 13% sześciolatków ma zdrowe zęby. Dentofobia jest bardzo poważnym lękiem, tak samo jako klaustrofobia, lęk przed pająkami czy lęk wysokości.

Dla wielu Polaków dentysta kojarzy się z bólem i wielką strzykawką ze znieczuleniem. To sprawia, że osoby, które ostatni raz na wizycie u dentysty były 15 lat temu – a takie się zdarzają – ani myślą się u niego pojawić. Jednak faktem jest, że stomatologia się zmieniła. Dentysta nie musi kojarzyć się już z bólem, a wręcz przeciwnie, nasze zęby mogą być piękne i zdrowe bez bólu.

Podpowiadamy jak „oswoić ”swój lęk przed wizyta u stomatologa

Aby pewnie rozpocząć leczenie, musisz znaleźć najbardziej odpowiedniego dla siebie stomatologa. Przeszukaj fora internatowe, specjalistyczne strony. Gdy już masz w zasięgu dentystę idealnego, nie wahaj się i zadzwoń. Nie odkładaj jednak wizyty i zapisz się na najbliższy możliwy termin, a nawet więcej – zapisz się na godzinę poranną. Strach rośnie bowiem z upływem czasu. Gdy będziemy wyobrażać sobie „jak to będzie” – strach będzie się nasilał.. Dzięki porannej wizycie nie poświęcisz wielu godzin na czekanie i niepotrzebny stres. Przed wejściem do gabinetu wykonuj spokojne i głębokie oddechy.
Spytaj dentystę o komputerowe znieczulenie Wand. To nowoczesna i całkowicie bezbolesna technologia znieczulania, która ponadto nie powoduje odrętwienia twarzy. Jeśli nie potrafisz w gabinecie dentystycznym dostrzec niczego innego poza wiertłem, poproś dentystę o wytłumaczenie ci co po kolei będzie robił i dlaczego. Dzięki temu przygotujesz się psychicznie na każdy ruch dentysty. Już sama świadomość tego, co się będzie za chwilę działo zmniejsza stres.

Pamiętajmy! Strachu przed dentystą nie należy się wstydzić. Wystarczy porozmawiać ze swoim lekarzem, a on już na pewno zaproponuje właściwą metodę postępowania. Zapraszamy do naszej Kliniki.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą