Blog,
Dentofobia – jak oswoić lęk

Ponad połowa Polaków boi się wizyty u dentysty.

Jedni są w stanie to przezwyciężyć, inni latami unikają leczenia stomatologicznego. Jak przestać się bać fotela i wiertła? Dentofobia w szczególności dotyka dzieci, które to strach przed dentystą przejmują od swoich rodziców, dlatego tylko 13% sześciolatków ma zdrowe zęby. Dentofobia jest bardzo poważnym lękiem, tak samo jako klaustrofobia, lęk przed pająkami czy lęk wysokości.

dentysta kiedyś

Dla wielu Polaków dentysta kojarzy się z bólem i wielką strzykawką ze znieczuleniem. To sprawia, że osoby, które ostatni raz na wizycie u dentysty były 15 lat temu – a takie się zdarzają – ani myślą się u niego pojawić. Jednak faktem jest, że stomatologia się zmieniła. Dentysta nie musi kojarzyć się już z bólem, a wręcz przeciwnie, nasze zęby mogą być piękne i zdrowe bez bólu.

Podpowiadamy jak „oswoić ”swój lęk przed wizyta u stomatologa

Aby pewnie rozpocząć leczenie, musisz znaleźć najbardziej odpowiedniego dla siebie stomatologa. Przeszukaj fora internatowe, specjalistyczne strony. Gdy już masz w zasięgu dentystę idealnego, nie wahaj się i zadzwoń. Nie odkładaj jednak wizyty i zapisz się na najbliższy możliwy termin, a nawet więcej – zapisz się na godzinę poranną. Strach rośnie bowiem z upływem czasu. Gdy będziemy wyobrażać sobie „jak to będzie” – strach będzie się nasilał.. Dzięki porannej wizycie nie poświęcisz wielu godzin na czekanie i niepotrzebny stres. Przed wejściem do gabinetu wykonuj spokojne i głębokie oddechy.
Spytaj dentystę o komputerowe znieczulenie Wand. To nowoczesna i całkowicie bezbolesna technologia znieczulania, która ponadto nie powoduje odrętwienia twarzy. Jeśli nie potrafisz w gabinecie dentystycznym dostrzec niczego innego poza wiertłem, poproś dentystę o wytłumaczenie ci co po kolei będzie robił i dlaczego. Dzięki temu przygotujesz się psychicznie na każdy ruch dentysty. Już sama świadomość tego, co się będzie za chwilę działo zmniejsza stres.

kobieta u dentysty

Pamiętajmy! Strachu przed dentystą nie należy się wstydzić. Wystarczy porozmawiać ze swoim lekarzem, a on już na pewno zaproponuje właściwą metodę postępowania. Zapraszamy do naszej Kliniki.

Poznaj nasze usługi:

W SE+ Studio Stomatologii Estetycznej prowadzimy kompleksowe leczenie stomatologiczne na najwyższym światowym poziomie.

Nasi lekarze wykorzystują najnowsze techniki medyczne korzystają jednocześnie z nowoczesnych technologii, swoje umiejętności regularnie podnoszą uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach.

Zapoznaj się z naszą ofertą
gabinet dentystyczny