OFERTA
Periodontologia choroby przyzębia
Co powinieneś o tym wiedzieć…
- Krwawiące dziąsła, odsłonięte korzenie, rozchwianie czy nawet utrata zębów – czy wiesz, że to najczęstsze objawy zapalenia przyzębia?
- Skąd się biorą? Za najważniejszy czynnik powodujący zapalenie dziąseł, a w dalszym etapie zapalenie przyzębia, uważa się bakteryjną płytkę nazębną. Tworzy się ona na wszystkich powierzchniach zębów. Z biegiem czasu nieusunięta płytka nazębna ulega mineralizacji i zamienia się w kamień nazębny.
- Skuteczne leczenie rozpoczyna się od tzw. higienizacji i jest rozłożone na trzy etapy.
Jak to wygląda?
Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej periodontologicznej ustala się tzw. wskaźniki choroby przyzębia CPITN oraz wskaźniki higieny jamy ustnej (API) i krwawienia dziąseł (PBI). Jeśli zostanie zdiagnozowane schorzenie przyzębia (Periodontits), lekarz prowadzący zaleca program terapii periodontologicznej, który zazwyczaj składa się z trzech faz.
Faza I, tzw. higienizacja – trwa zwykle nie więcej niż 2 wizyty, podczas których przeprowadzone zostaje oczyszczanie zębów z płytki, kamienia naddziąsłowego oraz osadów. Każda wizyta higienizacyjna trwa od 45 do 60 minut. Najważniejszą jednak częścią tej wizyty jest nauka domowej higieny jamy ustnej, instruktaż szczotkowania, doboru odpowiedniej szczoteczki oraz przedstawienie dodatkowych środków pomocniczych tj. szczoteczek międzyzębowych. Bo efekty leczenia chorób przyzębia zależą w znacznym stopniu od zabiegów higienicznych wykonywanych samodzielnie przez pacjenta w domu.
Faza II, tzw. właściwa – z reguły odbywa się po około 2-3 tygodniach. Trwa od 2 do kilku wizyt, podczas których lekarz kontroluje higienę jamy ustnej oraz przeprowadza zabiegi skalingu głębokiego, czyli usuwa kamień poddziąsłowy przy pomocy skalera ultradźwiękowego, a następnie wygładza powierzchnię korzeni, tzw. root planning, używając zazwyczaj Kiret Gracey. Każdy zabieg kończy bardzo dokładne polerowanie zębów specjalistycznymi pastami o różnym stopniu ścieralności, w celu usunięcia przebarwień i osadu na zębach.
W tej fazie leczenia pacjentowi w zależności od potrzeb proponowane są zabiegi chirurgiczne resekcyjne lub regeneracyjne defektów kostnych w zaawansowanych postaciach oraz ewentualne rozwiązania protetyczne (implanty, korony, mosty, licówki, protezy i inne).
Faza III, tzw. recall. Po zakończeniu leczenia przechodzi się do fazy podtrzymującej (recall), której zadaniem jest utrwalenie uzyskanych efektów. Potrzeba od sześciu miesięcy do nawet dwóch lat, aby nowe włókna przyczepu łącznotkankowego i nabłonkowego stały się bardziej odporne na ponowne zakażenia bakteryjne. Dlatego tak ważne są okresowe wizyty kontrolne, które z początku odbywają się co 3 miesiące, a następnie przy stabilnych rezultatach wydłużane są do 6 miesięcy. Prawidłowa profilaktyka i higiena jamy ustnej zapewniają lepsze i długotrwałe efekty leczenia, zapobiegają też próchnicy wtórnej i zapaleniu dziąseł oraz przyzębia.
Poznaj naszych lekarzy
Nasi lekarze
Poznaj opinie naszych Pacjentów
Sprawdź, co doceniają nasi Pacjenci
CENNIK
Periodontologia
Specjalistyczna konsultacja protetyczna
W ramach konsultacji Pacjent otrzymuje:
- RTG pantomograficzne
250 - 350 zł
Korona porcelanowa na metalu
1600 zł
Korona porcelanowa
(Cyrkon, Procera)
2600 zł
Proteza całkowita
od 1500 zł
Proteza Termosens
od 5000 zł
Indywidualne projektowanie uśmiechu – zęby „na próbę"
3000 zł
KONTAKT
Umów się na wizytę
Zostaw swój numer lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą!
Bardzo prosimy o poinformowanie nas o ewentualnej rezygnacji z umówionego terminu wizyty z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.
W przypadku braku takiej informacji i niestawienia się na wizytę będziemy zmuszeni do naliczenia opłaty w wysokości 50,00 zł za każde zarezerwowane pół godziny. Opłata zostanie pobrana podczas kolejnej wizyty w klinice.
Trzykrotne nieodwołanie terminu lub odwołane bez zachowania 24 godzinnego czasu wyprzedzenia będzie skutkowało brakiem możliwości wyznaczenia kolejnej wizyty telefonicznie. W takim przypadku Pacjent może ustalić termin wizyty wyłącznie osobiście wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł. Zaliczka zostanie odliczona od najbliższego rachunku. Jeśli Pacjent nie zgłosi się na tak umówiony termin, wpłacona zaliczka przepada.
Dziękujemy za zrozumienie,
Lokalizacja
Jak do nas trafić
ul.Batorego 6/2, 31-135
Kraków Nasza klinika stomatologiczna mieści się w samym centrum Krakowa, zaledwie kilkaset metrów od Rynku.