OFERTA

Zapalenie dziąseł i zapalenie przyzębia

Periodontologia icon
Stan zapalny dziąseł jest pierwszym stopniem choroby dziąseł. Spowodowany jest zalegającą płytką nazębną, czyli miękkim, bezbarwnym filmem bakteryjnym. Jeżeli zęby nie są oczyszczane poprzez szczotkowanie i nitkowanie, zalegająca płytka nazębna przekształca się w kamień nazębny, który można usunąć tylko w gabinecie stomatologicznym.

Co powinieneś o tym wiedzieć…

  • Najczęstszą przyczyną zapalenia dziąseł jest osadzająca się na zębach płytka bakteryjna. Nieusuwana, tworzy złogi na powierzchni zębów i między nimi, które podrażniając tkankę dziąseł powodują ich obrzęk.
  • Przy zębie mogą wytworzyć się tak zwane kieszonki dziąsłowe, które będą pogłębiać się, w miarę jak złogi płytki bakteryjnej będą się powiększać, doprowadzając w efekcie do cofania się dziąseł i odkrycia większej części zębów.
  • Brak leczenia na tym etapie może doprowadzić do znaczącego powiększenia się kieszonki, co może skutkować ruszaniem się zębów, a nawet ich wypadaniem lub koniecznością usunięcia.

Czym są choroby przyzębia?

Choroby przyzębia to choroby zapalne wynikające najczęściej z obecności bakterii infekujących tkanki otaczające i wspierające zęby, w tym dziąsła, więzadła przyzębne oraz kości wyrostka zębodołowego.

Zapalenie przyzębia składa się z dwóch stadiów:

  1. Gingivitis (zapalenie dziąseł): Jest to wczesne stadium choroby przyzębia, ograniczone wyłącznie do dziąseł. Objawa się zaczerwienieniem, obrzękiem i krwawieniem. Gingivitis jest jest stosunkowo łatwo wyleczalne.
  2. Periodontitis (zapalenie przyzębia): Jest to bardziej zaawansowana forma, w której stan zapalny rozszerza się na tkanki podtrzymujące zęby, prowadząc stopniowo do zaniku kości otaczającej ząb, a w wyniku tego do powstawania kieszeni przyzębnych, ruchomości zębów i odsłaniania się korzeni. Nieleczone periodontitis prowadzi do przedwczesnej utraty zębów.

Jaka jest przyczyna chorób przyzębia?

Główną przyczyną chorób przyzębia jest nagromadzenie płytki bakteryjnej oraz kamienia na zębach. Płytka bakteryjna to miękki osad składający się między innymi z bakterii, która formuje się na zębach już w kilka minut po jedzeniu i piciu. Jeśli nie jest regularnie usuwana poprzez szczotkowanie i nitkowanie, to po ok. 24-48 godzinach dochodzi do jej mineralizacji i przekształca się w twardy kamień nazębny, którego nie można usunąć domowymi sposobami. Kamień nazębny sprzyja dalszemu nagromadzeniu płytki i stanowi miejsce namnażania się bakterii, co prowadzi do stanów zapalnych i infekcji. Jeżeli nie zostanie usunięty, to zaczyna się odkładać poniżej poziomu dziąsła. To sprawia, że zmienia się flora bakteryjna obecna w kamieniu, na tą mającą znacznie bardziej destrukcyjny wpływ na stan przyzębia.

Częstość występowania chorób przyzębia

Choroby przyzębia są bardzo powszechne. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), około 10-15% dorosłych cierpi na ciężkie formy periodontitis, które mogą prowadzić do utraty zębów. Zapalenie dziąseł dotyka znacznie większy odsetek populacji, szacowany na około 50-90% dorosłych na całym świecie, w zależności od regionu i standardów higieny jamy ustnej.

Kroki leczenia chorób przyzębia

Leczenie chorób przyzębia zależy od stopnia ich zaawansowania i obejmuje kilka kroków:

  1. Profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym: Pierwszym krokiem jest wykonanie profesjonalnej higienizacji w gabinecie stomatologicznym, polegającej na usunięciu z zębów osadów oraz kamienia za pomocą piaskarki profilaktycznej oraz skalera ultradźwiękowego. Na koniec zęby są dokładnie polerowane oraz pokrywane preparatem mającym na celu wsparcie mineralizacji i zapobiegnięcie nadwrażliwości pozabiegowej.
  2. Profilaktyka i edukacja: Dla osiągnięcia sukcesu w leczeniu periodontologicznym konieczna jest edukacja Pacjenta na temat prawidłowej higieny oraz diety.  Na pierwszej wizycie higienizacyjnej sprawdzana jest jakość dotychczas prowadzonej higieny w domu. Następnie Pacjent ma wykonywany dokładny instruktaż higieny oraz dostaje listę produktów niezbędnych do poprawy stanu zdrowia jamy ustnej i ułatwiających utrzymanie jej czystości. Bez poprawy niewłaściwych  nawyków w domu, nie ma możliwości uzyskania poprawy stanu dziąseł.
  3. Kiretaż zamknięty: W przypadku obecności kieszonek głębszych niż 6 mm konieczne jest wykonaniu zabiegu polegajacego na oczyszczaniu i wygładzaniu korzeni oraz usuwaniu zakażonej tkanki z kieszonek przyzębnych
  4. Fotoaktywna dezynfekcja oraz biomodulacja z zastosowaniem lasera diodowego: jest to niezwykle skuteczna metoda zabijania szkodliwych drobnoustrojów, co skutkuje znacznie lepszymi wynikami leczenia oraz stymulowania szybszego gojenia się tkanek przyzębia dzięki zastosowaniu lasera biomodulującego.
  5. Antybiotykoterapia: W rzadkich przypadkach bardzo ciężkiego przebiegu periodontitis konieczne stosowanie antybiotyków.
  6. Chirurgia przyzębia: W zaawansowanych przypadkach, gdzie istnieje głęboka destrukcja tkanek, konieczne może być przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych, takich jak kiretaż otwarty, regeneracja tkanek przyzębia czy przeszczepy dziąseł w celu pokrycia recesji.
  7. Podtrzymanie efektów leczenia: Regularne wizyty kontrolne wraz z higienizacjami oraz utrzymanie wysokiego poziomu higieny jamy ustnej w celu zapobiegania nawrotom choroby.

Skaling – najskuteczniejszy sposób usuwania kamienia nazębnego.

Zabieg wykonuje lekarz dentysta lub higienistka w gabinecie stomatologicznym. Można wykonać go ręcznie lub znacznie szybciej, za pomocą skalera ultradźwiękowego. Proces higienizacji, czyli usunięcia kamienia tą metoda polega na tym, że ultradźwięki przenoszone są na zakrzywioną, cienką, metalową końcówkę skalera, który drgając z dużą częstotliwością, rozbija kamień nazębny.

Co wyróżnia higienizację w SE+ studio stomatologii estetycznej?

Czym jest higienizacja według protokołu GBT?

Kroki profesjonalnej higienizacji według protokołu GBT

  1. Ocena stanu zdrowia pacjenta:
    • Dokładne zebranie wywiadu medycznego i stomatologicznego od Pacjenta, dotyczącego m.in. sposobu prowadzenia higieny w domu oraz spożywanej diety
    • Ocena stanu jamy ustnej poprzez badanie kliniczne, analizę zdjęcia RTG i wykonanie pomiarów diagnostycznych
  1. Zabarwienie biofilmu:
    • Na zęby nanoszony jest specjalny barwnik, który zabarwia płytkę bakteryjną na wyraźny kolor. Pomaga to zarówno stomatologowi, jak i pacjentowi zobaczyć, które miejsca nie są prawidłowo oczyszczane.
  1. Edukacja pacjenta:
    • Przeprowadzenie instruktażu higieny jamy ustnej, zaprezentowanie Pacjentowi różnych technik szczotkowania z zastosowaniem szczoteczek manualnych oraz elektrycznych, a także nauka prawidłowego nitkowania. Oprócz tego dobierane są odpowiednie przyrządy, takie jak szczoteczki międzyzębowe i skrobaczki do języka, niezbędne do utrzymania prawidłowej higieny w domu.
  1. Piaskowanie zębów:
    • Po wybarwieniu płytki przystępuje się do piaskowanie zębów z zastosowaniem proszku składającego się np. Z erytrolu lub tlenku glinu. Dzięki dużej wielkości cząsteczek (50 mikronów) zabieg ten nie prowadzi do uszkodzenia szkliwa. Zabieg ten ma na celu usunięcie przede wszystkim osadów oraz miękkiej płytki nazębnej.
  1. Usunięcie kamienia nazębnego przy użyciu ultradźwięków:
    • Kolejnym krokiem jest usunięcie kamienia naddziąsłowego oraz w razie potrzeby poddziąsłowego za pomocą skalera ultradźwiękowego. Zabieg ten jest również bezpieczny i prawidłowo przeprowadzony nie uszkadza tkanek zęba. Może być wykonywany u kobiet w ciąży oraz u osób z rozrusznikiem serca nowych generacji.
  1. Polerowanie zębów:
    • Zęby są polerowane za pomocą specjalnych past polerskich oraz gumek profilaktycznych, co wygładza ich powierzchnię, nadaje im połysk i opóźnia ponowną adhezję osadów oraz płytki bakteryjnej.
  1. Aplikacja środków ochronnych:
    • Na koniec na zęby nanoszone są preparaty ochronne, które wzmacniają szkliwo poprzez promowanie jego mineralizacji i zapobiegają powstaniu nadwrażliwości pozabiegowej. W naszej klinice dostępne są preparaty zawierające fluor oraz pozbawionego floru, ale zawierające zw. Wapnia i fosforanowe.

Kiretaż – czym jest, kiedy się go wykonuje i jakie daje efekty?

Czym jest kiretaż?

Kiretaż to procedura medyczna z zakresu periodontologii polegająca na usunięciu kamienia nazębnego z powierzchni zębów oraz ziarniny zapalnej z kieszonek dziąsłowych. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych narzędzi zwanych kiretami. Istnieją dwa główne rodzaje kiretażu: otwarty i zamknięty. Kiretaż zamknięty jest mniej inwazyjny, wykonywany bez nacinania dziąsła, natomiast kiretaż otwarty wymaga chirurgicznego odsłonięcia tkanek dziąsła.

Kiedy wykonuje się kiretaż?

Kiretaż wykonuje się w przypadku zaawansowanych chorób przyzębia, nazywanych periodontitis (powszechnie znana parodontoza), które prowadzą do stopniowego zaniku kości otaczającej ząb oraz powstawania głębokich kieszonek przyzębnych wypełnionych płytką bakteryjną, kamieniem i ziarniną zapalną. Jest to kolejny etap leczenia chorób przyzębia, wdrażany gdy podstawowe zabiegi nie zapewniły pożądanego efektu leczniczego. Główne wskazania do wykonania kiretażu to obecność kieszonek o głębokości 6 mm i więcej.

Jakie daje efekty?

Kiretaż ma na celu:

  1. Zmniejszenie głębokości kieszonek dziąsłowych: Poprzez usunięcie kamienia nazębnego i płytki bakteryjnej.
  2. Redukcję stanu zapalnego: Przez usunięcie źródłą infekcji, którym jest kamień i zawarte w nim drobnoustroje.
  3. Regenerację tkanek przyzębia: Poprzez stymulację naturalnych procesów naprawczych.
  4. Poprawę estetyki dziąseł: Poprzez zmniejszenie obrzęku i zaczerwienienia.
  5. Poprawę komfortu życia Pacjenta: Poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych czy zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu z ust.

Czy kiretaż jest bolesny?

Kiretaż może być bolesny, dlatego zabieg wykonywany jest w znieczulenia miejscowym. W trakcie zabiegu pacjent odczuwa jedynie niewielki dyskomfort wynikający z tarcia narzędzia o tkanki zęba. Po zakończeniu procedury, mogą wystąpić objawy takie jak ból oraz obrzęk dziąseł, lekka ruchomość  zębów i nadwrażliwość, które zwykle ustępują po kilku dniach. Aby zminimalizować dyskomfort, zaleca się:

  1. Stosowanie środków przeciwbólowych: Takich jak ibuprofen czy deksoketoprofen
  2. Unikanie twardych i gorących pokarmów: Przez kilka dni po zabiegu.
  3. Dbanie o higienę jamy ustnej: Delikatne szczotkowanie i stosowanie płynów do płukania jamy ustnej zawierających chlorheksydynę.

Podsumowanie

Kiretaż to istotny zabieg w leczeniu chorób przyzębia, który pomaga w usunięciu źródeł infekcji i regeneracji tkanek dziąsłowych. Choć procedura może być nieco niekomfortowa, znieczulenie miejscowe i środki przeciwbólowe pomagają zminimalizować ból. Dzięki kiretażowi możliwe jest osiągnięcie znacznej poprawy zdrowia jamy ustnej, co wpływa na ogólną jakość życia pacjenta.

Na czym polega leczenie?

Leczenie sprowadza się do:

  • usunięcia wszystkich nisz ekologicznych w przyzębiu,
  • regeneracji utraconych tkanek przyzębia,
  • całkowitego usunięcia stanu zapalnego,
  • możliwie jak najmniejszego upośledzenia estetyki,
  • jak najmniejszego obciążenia pacjenta.

Stosuje się:

  • skaling – wygładzenie korzenia (metoda zamknięta),
  • operacje płatowe (bez resekcji kości),
  • sterowaną regenerację tkanek.

Skaling – wygładzenie korzenia i operacje płatowe są niezawodnymi metodami leczenia stanów zapalnych przyzębia. Skaling jako jedyną metodę leczenia można stosować, jeżeli głębokość kieszonek nie przekracza 4-5 mm. Przy głębszych kieszonkach należy włączać leczenie chirurgiczne.
Operacja płatowa służy nadrzędnemu celowi zachowania zęba poprzez długotrwałą redukcję poddziąslowej, patogennej flory bakteryjnej.


Ubytki tkanek miękkich leczy się przy zastosowaniu przeszczepów łącznotkankowych. Niekiedy używa się też błon resorbowalnych, nieresorbowalnych lub indywidualnie przygotowanych błon nieresorbowalnych.

Wskazaniami są recesje połączone ze:

  • zwiększoną wrażliwością szyjek zębowych,
  • próchnicą/wypełnieniami przyszyjkowymi,
  • abrazjami i ubytkami klinowymi,
  • pokryciem przedprotetycznym (w celu uniknięcia lub skorygowania zbyt długich koron),

Chirurgiczne wydłużenie koron klinicznych zębów ma na celu:

  • uzyskanie wystarczającej powierzchni retencyjnej dla przyszłego uzupełnienia protetycznego,
  • odsłonięcie poddziąsłowych ubytków próchnicowych,
  • poprawę estetyki.

Nasi Pacjenci

HIGIENIZACJA

PRZED

PO

HIGIENIZACJA I WYBIELANIE

PRZED

PO

Poznaj naszych lekarzy

Nasi lekarze specjalizujący się w periodontologii

Dr n. med.
Barbara Książkiewicz-Jóźwiak
Specjalista stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej, implantoprotetyki.
Dr n. med.
Agnieszka Biel-Wiendlocha
Specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej, implantolog.
Lekarz stomatologii zachowawczej
Zofia Gawron
Wykonuje zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji pod mikroskopem
Lekarz stomatolog
Aleksandra Kasprzak
Lekarz stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyki i periodontologii

Poznaj opinie naszych Pacjentów

Sprawdź, co doceniają nasi Pacjenci

  • Joanna S
    Implanty przywróciły mi funkcjonalność, ale też piękny uśmiech. Jestem szalenie zadowolona z zabiegu implantami w tej klinice. Zmagałam się z poważnymi problemami stomatologicznymi i specjaliści w różnych miejscach odmawiali mi pomocy, a tutaj wykazali się nie tylko profesjonalizmem, ale także ogromnym zaangażowaniem i empatią. Usłyszałam różne scenariusze i rozwiązania ostatecznie zdecydowałam się na to, co było najbezpieczniejsze - zaufałam !! Tym którzy na tym się znają! Efekt przerósł moje oczekiwania - bo nie tylko odzyskałam pełną funkcjonalność ale też piękny uśmiech. Gorąco polecam tę klinikę każdemu, kto szuka najwyższej jakości opieki stomatologicznej.
    Joanna S
  • ~Gość
    Wspaniali lekarze! Jakość na najwyższym światowym poziomie. Wróciłem z Londynu, gdzie studiowałem przez ostatnie 5 lat. Zawsze dbałem o swój wygląd i po powrocie nie bardzo wiedziałem do kogo się zwrócić. Lekarze ze Studia Stomatologii spełnili wszystkie moje wymagania. Tak trzymać, a będziemy mieli w Polsce medycynę na najwyższym poziomie!
    ~Gość
  • M. K.
    Jestem bardzo zadowolony z usług studia stomatologii. Po wypadku miałem poważny problem zarówno bolesny jak i estetyczny. Lekarzom studia udało się to wszystko poskładać z powrotem do kupy i już nie muszę się wstydzić swojej twarzy. Pełny profesjonalizm. Wszystkim naprawdę polecam. Czy jest drogo? Nie wiem. Taka jakość usług warta jest każdej ceny!
    M. K.
  • Robert M.
    Fantastyczny gabinet!!! Świetna obsługa i wysoki standard. Byłem prowadzony przez doktora Witkowskiego i doktor Książkiewicz. We wcześniejszych gabinetach, do których trafiłem, nikt nie chciał podjąć się leczenia. Oni jedni zdecydowali się na leczenie. Wiem, że moje zdjęcia i leczenie były konsultowane z lekarzami w Szwajcarii i Los Angeles ( podobno Pani Książkiewicz jako jedna z nielicznych w Polsce należy do elitarnej grupy specjalistów kształconych na uniwersytecie w Kaliforni )…nigdy nie spodziewałbym się takiego profesjonalizmu w Krakowie. Efekt jest cudowny!!! Wszystkim bardzo polecam!
    Robert M.
  • Ela B.
    Serdecznie dziękuję. Chciałabym na ręce Pani Doktor Książkiewicz, Doktora Witkowskiego i Doktora Romanowicza serdecznie podziękować za wspaniała opiekę i Państwa profesjonalizm. W bardzo krótkim czasie mojego pobytu w Polsce otrzymałam u Państwa kompleksowa pomoc i leczenie o najwyższej jakości. Jeszcze raz najmocniej dziękuje za wszystko i przesyłam pozdrowienia z Kanady dla całego zgranego, efektywnego i niezwykle sympatycznego Zespołu, który jest na światowym standardzie godnym polecenia.
    Ela B.
  • Joanna k.
    Od 10 lat męczę się z protezą. Nikt mi nie chciał zrobić implantów bo nie ma dosyć kości, tutaj mi zrobili, jestem szczęśliwa. Dziękuję
    Joanna k.
  • Anita K.
    Polecam za fachowość miłą obsługę i podejście do klienta. Wizyty w tej klinice wspominam naprawdę dobrze a wierzcie- wizyta u stomatologa to dla mnie horror, cierpię na prawdziwą dentofobie. Jak dopadła mnie paradontoza to musiałam zapomnieć o lęku na szczęście tam mi uratowali zęby i pomogli przewalczyć mój strach. To klinika z prawdziwego zdarzenia
    Anita K.
  • Janina F.
    Po licznych chorobach całkowicie straciłam kość. Jeździłam na konsultacje do różnych miejsc w Polsce i nic. Wszyscy odmawiali mówiąc że nic nie są w stanie zrobić, tylko protezę. Już mi się nie chciało żyć. Ktoś mi polecił Studio Stomatologii, popatrzyłam na ich stronę i zobaczyłam przypadki leczonych przez nich pacjentów, potem umówiłam się na konsultację. A teram mam zęby jak własne. Doktorze Witkowski , doktor Książkiewicz całuję i dziękuję , a wszystkim polecam.
    Janina F.
  • Monika N.
    Nie chciałam mieć aparatu ortodontycznego bo widać i jest brzydki. Doktor namówiła mnie na taki którego nie widać, od wewnątrz. Jest fajny i przeszkadza. Dzięki
    Monika N.
  • Grażyna T.
    W studio stomatologii estetycznej leczę się od wielu lat. Zazwyczaj były to zabiegi kosmetyczne i regularne kontrole. Niestety jakiś czas temu okazało się, że muszę mieć wprowadzony implant i odbudowaną kość. Zabieg został przeprowadzony przez doktora Witkowskiego i doktor Książkiewicz. Na początku bardzo się bałam, ale jestem bardzo zadowolona z rezultatów. To klinika na prawdę godna polecenia
    Grażyna T.
  • Kaśka
    Zgłosiłam się do studia stomatologii estetycznej z ubitymi jedynkami. Niefortunnie potknęłam się na schodach i uderzyłam zębami w barierkę. O matko, w pierwszym momencie myślałam, że to już koniec i będę oszpecona do końca życia. Adres studia znalazłam na portalu Znany Lekarz. Zostałam przyjęta w klinice przez doktor Książkiewicz. Mimo iż nie miałam umówionego terminu, pani doktor została po godzinach, żeby mnie przyjąć .W ciągu 2 godzin odbudowała mi ułamane zęby i wyglądają prawie jak moje własne. To była dla mnie ogromna ulga. Pani Doktor bardzo dziękuję.
    Kaśka
  • Mikołaj N.
    POLECAM
    Mikołaj N.
  • Anna K.
    Leczę sie w studiu stomatologii od ponad 10 lat. Jestem bardzo zadowolona, bo odkąd podczas pierwszego pobytu wyleczyłam wszystkie zęby, właściwie teraz przychodzę tylko na kontrolę i czyszczenie. Namówiłam też mojego bardzo bojącego się męża i on też jest zadowolony. Zdecydował się nawet na implanty, a wcześniej nie wierzył w sukces. Są tam ci sami świetrni i troskliwi lekarze, co również gwarantuje poczucie bezpieczeństwa. Zdecydowanie jestem na tak.
    Anna K.
  • Anna Z.
    Polecili mi wybielanie jakąś najnowszą wersją lampy byond. Nie wierzyłam w efekt, ale teraz zapewniam że jest fantastyczny.
    Anna Z.
  • Barbara U.
    Chodziłam kiedyś do innego gabinetu. Tam mi leczyli zęby kanałowo, Potem zaczęłam leczyć się w SE+ i tam zobaczyłam na rtg, że wszystkie zęby są żle wyleczone. Trzeba je było poprawić. Nie było to łatwe, ale dzięki cierpliwości i profesjonalności dr Romanowicza i dzięki mikroskopowi udało się. Dziękuję i polecam.
    Barbara U.
  • Wojciech C.
    Bardzo straszyli mnie że implanty bolą. Ale to nieprawda, a już na pewno nie boli w tej klinice. Jestem już po. Mogę wszystkim polecić dr Witkowskiego i dr Książkiewicz. Profesjonalni, troskliwi, bardzo dobrzy.
    Wojciech C.
  • Magda A.
    Nie chciałam za nic zakładać
 aparatu ortodontycznego. Ale dowiedziałam się o niewidzialnych aparatach lingwalnych zakłdanych od strony języka. Teraz dzięki dr Golarz mam już prawie wyprostowane zęby.
    Magda A.
  • Marzena S.
    Dziękuję dr Książkiewicz 
za piękne licówki porcelanowe. Mam teraz zupełnie inny uśmiech. 
A moje zęby przedtem były bardzo kolorowe po antybiotykach.
    Marzena S.
  • Jadwiga B.
    Nie mam dużo kości. Nikt nie chciał mi zrobić implantów. Jednocześnie nie mogę nosić protezy bo mam odruch wymiotny. W SE+ udało się. 
Dr Witkowski na 6 implantach zrobił mi 
most – bez podniebienia, na stałe. A trafiłam tam po przeczytaniu artykułu “ Nie ma rzeczy niemożliwych” w którym opisali swoich pacjentów.
    Jadwiga B.
  • Bożena J.
    Zgłosiłam się żeby zrobić sobie korony na krzywe zęby. Dr Książkiewicz namówiła mnie jednak na leczenie ortodontyczne, mówiąc że korony wymagaja szlifowania, czyli zniszczenia zębów. Obecnie właśnie zdjęłam aparat ortodontyczny i mam swoje własne piękne zęby. Dziękuję.
    Bożena J.
CENNIK

Periodontologia

Specjalistyczna konsultacja protetyczna

W ramach konsultacji Pacjent otrzymuje:
- RTG pantomograficzne

250 - 350 zł

Korona porcelanowa na metalu

1600 zł

Korona porcelanowa

(Cyrkon, Procera)

2600 zł

Proteza całkowita

od 1500 zł

Proteza Termosens

od 5000 zł

Indywidualne projektowanie uśmiechu – zęby „na próbę"

3000 zł

KONTAKT

Umów się na wizytę

Zostaw swój numer lub adres e-mail. Skontaktujemy się z Tobą!

    Bardzo prosimy o poinformowanie nas o ewentualnej rezygnacji z umówionego terminu wizyty z co najmniej 24 godzinnym wyprzedzeniem.

    W przypadku braku takiej informacji i niestawienia się na wizytę będziemy zmuszeni do naliczenia opłaty w wysokości 50,00 zł za każde zarezerwowane pół godziny. Opłata zostanie pobrana podczas kolejnej wizyty w klinice.

    Trzykrotne nieodwołanie terminu lub odwołane bez zachowania 24 godzinnego czasu wyprzedzenia będzie skutkowało brakiem możliwości wyznaczenia kolejnej wizyty telefonicznie. W takim przypadku Pacjent może ustalić termin wizyty wyłącznie osobiście wpłacając zaliczkę w wysokości 100 zł. Zaliczka zostanie odliczona od najbliższego rachunku. Jeśli Pacjent nie zgłosi się na tak umówiony termin, wpłacona zaliczka przepada.

    Dziękujemy za zrozumienie,

     
    Lokalizacja

    Jak do nas trafić

    ul.Batorego 6/2, 31-135

     

    Kraków Nasza klinika stomatologiczna mieści się w samym centrum Krakowa, zaledwie kilkaset metrów od Rynku.