ВІДБІЛЮВАННЯ ЗУБІВ

Zastanawiasz się, czy możesz mieć śnieżnobiały uśmiech jak gwiazdy Hollywood i to bez wysiłku? Odpowiedź brzmi: tak! Bo choć niewiele osób zostało obdarowanych przez naturę śnieżnobiałymi zębami, to na pomoc przychodzi nam nowoczesna stomatologia estetyczna wraz z różnymi metodami, pozwalającymi uzyskać wymarzony odcień bieli zębów.

Co powinieneś o tym wiedzieć?

 

Dlaczego zęby ciemnieją?

Z wielu przyczyn. Najczęściej zależy to od sposobu odżywiania się. Wiele barwników spożywczych, jak np. kawa, herbata, coca-cola, wino czerwone itp., a także nikotyna lub niektóre antybiotyki (z grupy tetracyklin) powodują powstawanie osadów nazębnych i przebarwień.
Po jakimś czasie zęby stają się trwale ciemniejsze i nie może im pomóc nawet najlepsza pasta.

Zdarza się również, że ciemnymi, żółtymi zębami obdarza nas po prostu natura. Człowiek zawsze marzył o jaśniejszym, bielszym uśmiechu. Od wielu lat stomatolodzy szukali środka, który skutecznie i trwale wybielałby zęby. Do niedawna jeszcze posługiwano się przy wybielaniu zębów środkami żrącymi i wysoką temperaturą. Tak agresywne metody mogły uszkadzać szkliwo, a więc zwiększać podatność zębów na próchnicę.

Efekty wybielania zębów

Metody wybielania zębów

Metoda NITE WHITE

Dziś stomatologia posługuje się nowoczesną techniką wybielania firmy Nite White, która dotarła do nas z Ameryki. Jest niezwykle skuteczna, bezbolesna, łatwa i bezpieczna. Słowem ma wiele zalet. Jedna z ważniejszych to ta, że proces wybielania odbywa się podczas snu, w komfortowych, domowych warunkach. Dzięki tej metodzie można wybielić nawet bardzo ciemne zęby.

Prawdę mówiąc najlepszymi kandydatami do wybielania są właśnie pacjenci z naturalnie ciemnymi, żółtymi lub brązowymi zębami, z przebarwieniami powstałymi od kawy i papierosów, zaciemnieniami starczymi albo zmianami pochodzenia genetycznego. Można także wybielić przebarwione zęby martwe. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

wybielanie zębów przed i poWybielanie zębów metodą NITE WHITE

Jak to się robi?

Na początku zabiegu wybielania zębów pacjent otrzymuje od swojego stomatologa cienką, foliową szynę, którą wypełnia odpowiednim żelem i zakłada na noc na zęby. Szyna przygotowywana jest indywidualnie. Żel ma przyjemny miętowy lub wiśniowy smak. Żel to nadtlenek karbamidu, od wielu lat używany w stomatologii jako antyseptyczny środek do dezynfekcji jamy ustnej. Do wybielania zębów jest stosowany od niedawna. Z systemu wybielania Nite White korzystać może prawie każdy. Oczywiście, ostatecznie zdecydować powinien lekarz dentysta, jest bowiem kilka przeciwskazań. Bezwzględnym są niewyleczone stany zapalne tkanek miękkich jamy ustnej. Efekty rozjaśniania widać zazwyczaj już po pierwszej nocy. Ponieważ jednak zęby rozjaśniane są raz na zawsze, najlepszy efekt osiąga się, gdy proces rozjaśniania jest kontynuowany przez 10-14 dni.

Mniej cierpliwym pacjentom, którzy nie chcą poświęcać 2 tygodni na wybielanie, oferujemy szybszą metodę z użyciem preparatu Opalescence Xtra Boost. Pozwala on przeprowadzić ten zabieg podczas jednej wizyty w naszym gabinecie w Krakowie. Opalescence Xtra Boostsłuży służy do profesjonalnego wybielania i odbarwiania tkanki zębowej, na fotelu, w gabinecie stomatologicznym (power bleaching).

Wybielanie zębów preparatem Opalescence Xtra Boost Wybielanie zębów Opalescence Xtra Boost

Wybielanie Opalescence Xtra Boost Użycie preparatu Opalescence Xtra Boost

Przy użyciu Opalescence Xtra Boost można wybielać pojedyncze zęby, kilka zębów, całe łuki lub określone fragmenty zęba. Metody tej można użyć do szybkiego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym (accelerated chairside bleaching technicues). Opalescence Xtra Boost może być stosowany do wybielania martwych zębów metodą wewnątrzkomorową.

Opalescence Xtra Boost Wybielanie zębów preparatem Opalescence Xtra Boost

Przed wybielaniem zębów preparatem Opalescence Xtra Boost Po wybielaniu zębów preparatem Opalescence Xtra Boost

Użycie Opalescence Xtra Boost do wybielania ciemnych, przebarwionych zębów jest mało inwazyjne, pozwala oszczędzać tkanki zęba. Opalescence Xtra Boost wykazuje efektywność w stosunku do przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami i jatrogennymi takimi jak fluoroza, leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin i minocykliną, choroba hemolityczna noworodków (erythroblastosis fetalis), żółtaczka, porfiria.

Ponieważ wypełnienia nie ulegają odbarwieniu, wybielanie ciemnych zębów zaleca się przed założeniem wypełnień, co pozwala dostosować ich kolor do nowego, uzyskanego wybielaniem koloru zębów. Wykonanie wypełnień powinno się odroczyć o dwa tygodnie po zakończeniu wybielania. Dzięki kuracji preparatem Opalescence Xtra Boost możliwe jest łatwiejsze dobranie koloru wypełnień, odpowiadających nowemu, jaśniejszemu bardziej naturalnemu kolorowi zębów. Uwaga! Duża ilość wypełnień osłabia efekt – porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem przed zabiegiem.

Opalescence Xtra Boost można używać jako samodzielnej metody wybielania lub w połączeniu z wybielaniem nakładkowym preparatami Opalescence. Doświadczenie pokazuje, że kolor zębów poddanych działaniu Opalescence Xtra Boost ulega dalszemu rozjaśnieniu w ciągu 12-24 godzin po zabiegu.

Zapraszamy do naszego gabinetu dentystycznego na wybielanie zębów Kraków.

Efekty uboczne

Czasami zdarza się, że podczas procesu rozjaśniania pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów na zimno, inni na lekkie zaczerwienienie dziąseł, ale są to wszystkie, obserwowane dotąd efekty uboczne, które mijają po zakończeniu wybielania. Przed rozpoczęciem wybielania lekarz musi usunąć kamień nazębny, a ubytki uzupełnić materiałem prowizorycznym. Właściwe wypełnienia i ewentualną wymianę starych uzupełnień na nowe stomatolog wykonuje po zakończeniu procesu wybielania, dopasowując całość do nowego koloru zębów. Musimy uzyskać ten sam, jasny kolor, co wybielone zęby, środki wybielające nie mają wpływu na wszelkie sztuczne uzupełnienia i wypełnienia, działają wyłącznie na szkliwo.

Uśmiech łączy ludzi! VivaStyle Paint On to łatwa droga do jasnego i pogodnego uśmiechu.

 • VivaStyle® Paint On to nowy materiał wybielający w postaci lakieru, do stosowania przez pacjenta w domu, po uprzedniej konsultacji z lekarzem.
  Ten doskonały preparat jest niezwykle łatwy w użyciu (bez konieczności zakładania szyny aplikacyjnej) i łagodny w stosowaniu. Należy nakładać go bezpośrednio na powierzchnię zęba za pomocą pędzelka, raz dziennie na 20 minut przez 14 dni lub dwa razy dziennie na 20 minut przez 7 dni.
 • Zastosowany w materiale VivaStyle® Paint On składnik D-panthenol działa kojąco na dziąsła.
 • Preparat jest nierozpuszczalny w wodzie, dzięki czemu stosunkowo małe stężenie czynnika wybielającego jest całkowicie wystarczające, a ponadto nie jest on przedwcześnie usuwany przez ślinę.
 • Jest w pełni akceptowany przez pacjentów. W przypadku ponownego przebarwienia się zębów, chęć powtórnego zastosowania preparatu VivaStyle® Paint On deklaruje 81 % pacjentów.
 • Ma niezwykle przemyślane i atrakcyjne opakowanie. Preparat można przechowywać w temperaturze pokojowej.

Sposób postępowania

Starannie oczyść zęby szczoteczką, a przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznych. Usta dobrze wypłucz wodą.
Przed pokryciem lakierem, zęby wysusz za pomocą papierowego ręcznika.
Materiałem VivaStyle® Paint On dokładnie wypełnij zagłębienie w jednorazowym dozowniku. Odmierzona w ten sposób ilość lakieru wystarcza do pokrycia zębów szczęki i żuchwy.
Po odsunięciu górnej wargi tak, żeby zęby były dobrze widoczne, pokryj je za pomocą pędzelka cienką warstwą lakieru. Staraj się, aby lakier nie stykał się z dziąsłem. Nakładanie grubych warstw lakieru lub kilku jego warstw nie poprawia efektu wybielania.
Przytrzymaj odsuniętą wargę przez 30 sekund, aby umożliwić wyschnięcie lakieru. Powierzchnia lakieru powinna być matowa.
Po 30 sekundach usta można zamknąć, a lakier należy pozostawić na powierzchni zębów przez 20 minut. Lakier nie powoduje żadnego dyskomfortu w czasie mówienia. W tym czasie nie należy jeść, pić ani palić.
Po 20 minutach lakier usuń za pomocą miękkiej szczoteczki (bez pasty). Usta wypłucz. Wszystko wypluj – nie połykaj!

W czasie leczenia nie należy jeść kwaśnych owoców, a picie kawy, herbaty, czerwonego wina i innych silnie zabarwionych płynów ograniczyć do minimum. Podczas wybielania nie wolno palić tytoniu.

BEYOND – Whitening Accelerator – szybkie i bezpieczne wybielanie zębów Kraków

wybielanie zębów w systemie BEYOND – Whitening Acceleratorwybielanie zębów lampą

W zaledwie 30 minut możesz mieć piękne białe zęby!
Z chwilą pojawienia się pierwszych zębów, ich kolor u każdego z nas był idealnie biały, jednak z czasem zęby straciły swoją biel. Kawa, herbata, czerwone wiono, coca-cola sprawiają, że odbarwienia te penetrują głęboko wnętrze zęba. Tak jak białe ubranie, które wyprane zostało z kolorowym, nie odzyska swojego pierwotnego koloru, tak samo zęby są niezwykle trudne do wybielania konwencjonalnymi metodami. Jednak zaawansowana technologia stosowana w systemie BEYOND pozwala na bezpieczne oczyszczenie zarówno powierzchni, jak i wewnętrznej struktury zęba.

Urządzenie wybielające BEYOND emituje zimne niebieskie światło o wysokiej częstotliwości (pomiędzy 480 a 520 nanometrów). Konstrukcja optyczna gwarantuje, że szkodliwe światło podczerwone oraz nadfioletowe zostaje całkowicie wyeliminowane. Środek wybielający, zawierający nadtlenek wodoru i 20-sto nanometrowy dwutlenek krzemu, natychmiast utlenia całą powierzchnię  16 lub więcej zębów podczas jednego zabiegu, przywracając im piękną biel.

efekty wybielania zębów według skali VITA

Testy dowodzą, że rezultatem wybielania systemem BEYOND jest poprawa od 5 do 14 odcieni według skali VITA. Rezultaty są o 30% lepsze niż przy wybielaniu nocnym i zdecydowanie lepsze od innych podobnych metod. Wybielanie zębów metodą BEYOND trwa jedynie 30 minut. Ponad milion Amerykanów skorzystało już z tej metody. Użycie niskiej temperatury i zimnego światła eliminuje podrażnienie nerwów. BEYOND jest zabiegiem jednorazowym, bez skutków ubocznych.

Zęby przed wybielaniem metodą BEYOND Zęby po wybielaniu metodą BEYOND

Nie każda metoda wybielania jest możliwa do zastosowania w warunkach domowych. Niektóre z nich mogą wykonywać tylko gabinety stomatologiczne. Wybielanie zębów, nawet nie wymagające specjalistycznych urządzeń czy fachowej pomocy, powinno być zawsze konsultowane z lekarzem stomatologiem. Jeśli myślisz o wybieleniu zębów, Twoim pierwszym krokiem powinna być wizyta u stomatologa i profesjonalny wybór metody wybielania.

Zapraszamy do naszego gabinetu w Krakowie – dentystyczne wybielanie zębów Kraków.

Po wybraniu sposobu wybielania, Twój lekarz omówi z Tobą cennik usługi.

lampa BEYOND POLUS

Aktualnie w SE+ tradycyjna lampa BEYOND została zastąpiona lampą nowszej generacji BEYOND POLLUS.
Akcelerator wybielania BEYOND POLLUS razem z zestawem PREMIER otrzymał maksymalną ocenę 5+ oraz 98% pozytywnych ocen przypadków klinicznych.

BEYOND POLLUS POWER WHITENING jest uznawany za najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny system wybielania zębów!

Innowacyjna technologia jest połączeniem światła halogenowego ze światłem diodowym, czego rezultatem jest wytworzenie intensywnego światła, które dzięki 150000 światłowodów oraz zastosowaniu specjalistycznych filtrów optycznych likwidują wszelkie szkodliwe ciepło oraz promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe.
Ta innowacyjna i skuteczna technologia światła (lampy) połączona ze specjalną formułą żelu
wybielającego BEYOND, przywraca biel zębom już w ciągu 30 minut.

Dla podtrzymania efektu wybielania można jeszcze dodatkowo stosować do codziennej higieny jamy ustnej pasty wybielające: adwanced whitening lub sensivity formula oraz płyny BEYOND.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE WYBIELANIA ZĘBÓW

 1. Kto może sie poddać zabiegowi wybielania?

Wybielanie daje bardzo dobre rezultaty u każdego, ale efekt jest najbardziej widoczny u osób spożywających kolorowe produkty, pijących zioła, palących papierosy. Jest on również widoczny u osób po leczeniu antybiotykami i w podeszłym wieku.

 1. Jak bardzo wybielą się moje zęby po zabiegu?

Efekt zależy od intensywności przebarwień i doboru światła, ale zwykle zęby wybielają się o 2-3 tony.

 1. Czy system Beyond wybieli korony, licówki i plomby ?

Nie. System Beyond wybieli jedynie własne zęby pacjenta.

 1. Jak długo utrzyma się efekt wybielania zębów?

Jest to zróżnicowane u każdego człowieka, zależy w dużej mierze od jedzenia i stylu życia, ale efekt utrzymuje się minimum dwa lata. Zalecane są okresowe zabiegi podtrzymujące efekt wybielania, takie jak stosowanie pasty PEARL WHITE czy płynów do płukania jamy ustnej.
Wtedy efekt utrzymuje się nawet kilka lat.

 1. Jak długo trwa zabieg ?

W większości przypadków trwa 30 minut, jednak najlepsze efekty dają trzy cykle po 15 minut. Doliczając czas potrzebny na przygotowanie, cały zabieg trwa maksymalnie 1,5 godziny.

 1. Czy wybielanie zębów jest bezpieczne ?

W 100 % tak, bo system BEYOND POLUS ma zaawansowany system filtracji światła, dzięki któremu całkowicie wyeliminowane jest wydzielanie ciepła i promieniowanie UV.

 1. Jak należy dbać o biały uśmiech po zabiegu ?

Przez około 48 godzin po zabiegu obowiązuje tzw. biała dieta. Nie należy palić papierosów, pić czarnej kawy, kolorowych płynów i produktów spożywczych.

zakaz palenia Zakaz picia kawy i kolorowych napojów zakaz spożywania produktów spożywczych

Zapraszamy do naszej klinki stomatologicznej na wybielanie zębów Kraków.