APARATY
lingwalne

INCOGNITO Estetyczny lingwalny aparat ortodontyczny.

Popularność leczenia ortodontycznego na przestrzeni ostatnich lat wyraźnie wzrosła. Ładny uśmiech stał się ważnym elementem życia prywatnego i zawodowego. Nikogo już nie dziwi noszenie stałego aparatu ortodontycznego niezależnie od wieku.

Warto pamiętać że ortodoncja nie ma na celu wyłącznie poprawienie estetyki, ale głównie leczenie. Prawidłowy zgryz, eliminuje występowanie chorób przyzębia, zmniejsza skłonność do próchnicy. Leczenie ortodontyczne często jest też przygotowaniem do leczenia protetycznego, chirurgicznego czy implantologicznego.

W obecnych czsach zamki ortodontyczne które przykleja się do zębów mogą być metalowe, ale także znacznie estetyczniejsze przeżroczyste – wykonane z kryształków szafiru.

Od niedawna Studio Stomatologii Estetrycznej posiada certyfikat uprawniający do leczenia pacjentów APARATAMI LINGWALNYMI INCOGNITO.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych zamków ortodontycznych przyklejanych do zębów z przodu zamki INCOGNITO umieszcza się od strony języka na ich wewnętrznych, niewidocznych powierzchniach.

Właśnie dlatego aparat INCOGNITO jest doskonałą, dyskretną alternatywą dla ludzi czynnych zawodowo, których praca wyklucza noszenie aparatu ortodontycznego z widocznymi zamkami, albo których po prostu to krępuje.

Zamki są projektowane indywidualnie i są bardzo płaskie dzięki czemu pacjent ma zapewnione maksimum komfortu podczas użytkowania. Równiez ze względu na fakt że zamki Incognito przyklejone są do wewnętrznych powierzchni zębów nie ma niebezpieczeństwa powstania odwapnień na powierzchniach policzkowych.

Zaletami zamków INCOGNITO są:

Czas leczenia ortodontycznego wynosi średnio około 2 lat. Obecnie czas ten można znacznie skrócić wykonując zabieg kortykotomii przy pomocy piezosurgery.